Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum

Nehirdemr

Yeni Üye
Merhabalar bugün kaplumbagama yasayacagi guzel bir yer ayarlamak istiyorum ama ilk deneyimim oldugu icin bilgim yok :(. Önceden ışıklı bir tankta bakıyordum.
IMG_20220630_120413.jpg

Fakat bunu tüm paraya kıyıp almama ragmen icim rahat etmedi oglusuma daha iyi bir alan yapmak istiyorum. Akvaryumu kaça kac almaliyim? Suan kaplumbagam 6-7 cm kabuk boyu onu 2-3 sene tutabilecek bir alan istiyorum. Sonra tekrar genisletirim akvaryumunu ama suanki boyu icin hangi akvaryum daha uygun bi fikrim yok. Ayrica kuru alanı nasıl yapacağım hakkında bir fikrim dahi yok :((( Lütfen yardımcı olur musunuz❤️

Nehirdemr

Yeni Üye
Merhabalar bugün kaplumbagama yasayacagi guzel bir yer ayarlamak istiyorum ama ilk deneyimim oldugu icin bilgim yok :(. Önceden ışıklı bir tankta bakıyordum. Ekli dosyayı görüntüle 5635

Fakat bunu tüm paraya kıyıp almama ragmen icim rahat etmedi oglusuma daha iyi bir alan yapmak istiyorum. Akvaryumu kaça kac almaliyim? Suan kaplumbagam 6-7 cm kabuk boyu onu 2-3 sene tutabilecek bir alan istiyorum. Sonra tekrar genisletirim akvaryumunu ama suanki boyu icin hangi akvaryum daha uygun bi fikrim yok. Ayrica kuru alanı nasıl yapacağım hakkında bir fikrim dahi yok :((( Lütfen yardımcı olur musunuz❤️
Ay kusura bakmayın hayvan 5-6 cm yerinde durmadığı için bakamıyorum 😂 Bir fark olur mu?

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Bombeli akvaryumlar uygun değil düz dikdörtgen olacak. Eğer 2-3 sene ara geçişli kullanıp sonra ömürlük akvaryuma geçeyim derseniz 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum bunu sağlar. Bunda kullanacağınız ekipmanları ömürlük akvaryuma göre alırsınız maliyet minimize olur.

1 sene kullanıp değişirim derseniz 50-60 litrelik bir akvaryumla başlayabilirsiniz. Bu da 6 mm cam kalınlığında olur.

Resimdeki akvaryum uygun değil. En az 20 cm su derinliği olmalı. Kaplumbağalar balık gibi yüzer. Boyca uzunluk sağlıklı gelişim derinlik ise nefes tutabilme kapasitesini yani akciğer gelişimini artırması için gerekli

Nehirdemr

Yeni Üye
Bombeli akvaryumlar uygun değil düz dikdörtgen olacak. Eğer 2-3 sene ara geçişli kullanıp sonra ömürlük akvaryuma geçeyim derseniz 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum bunu sağlar. Bunda kullanacağınız ekipmanları ömürlük akvaryuma göre alırsınız maliyet minimize olur.

1 sene kullanıp değişirim derseniz 50-60 litrelik bir akvaryumla başlayabilirsiniz. Bu da 6 mm cam kalınlığında olur.

Resimdeki akvaryum uygun değil. En az 20 cm su derinliği olmalı. Kaplumbağalar balık gibi yüzer. Boyca uzunluk sağlıklı gelişim derinlik ise nefes tutabilme kapasitesini yani akciğer gelişimini artırması için gerekli
1 sene kullanip degiseyim cunku malum fiyatlar uçmuş 😂 Ben akvaryumu tedarik edince size gene sorarım. Dediğiniz iyi oldu bombeli alıcaktım şimdi düze geçtim. Tesekkur ederim yardımlarınız için ❤️

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Bombeli akvaryum kuru alan açısından sıkıntı olmakla beraber baktığında hayvanın gözlerini de rahatsız ediyor.