Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum

baranb

Bronz 3 Üye
ben aslında görmeden böyle siparişler vermeyi pek istemem ama bilen arkadaşlar yorumlasınlar bakalım nasıl bir ürün bu?

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-akvaryumda-sook-kampanya-100x40x40-160-lt-sifir-akvaryum-115-tl-119733001/detay/

:D

Cvp: akvaryum

fiyatı uygun cam kalınlığı yeterli, rodaj yapılmış, ön kısımda florasan için kısa enli kapak var. tek hayvan için ömürlük olur.

üstten kondurmalı kuru alan olursa tabiki. bu şekliyle içte kuru alan 100 litreye yakın su alır ama 15 cm'yi geçen kaplumbağalarda su azaltma kaçınılmaz. o zaman 100 lt altına düşecek.

üste turtle topper koyarak ıkı hayvan için ömürlük olmaz mı peki?

akvaryumun eni 40 cm topper küçük kalır. ama paslanmaz çelik veya alüminyum profil ile topperı alttan vidalayıp metalleri akvaryuma oturtursan olabilir. fakat buda hayvanları ancak 15 cm kabuk boyuna kadar idare eder. bu şekilde bir şey yaparsan 140 lt su alır. evladiyelik için 200 lt su alan bir akvaryum gerek yani en az 220 lt bir akvaryum. gene de bu akvaryum seni hayvanların gelişmesine bağlı olarak 3-6 sene arası götürür. tabi dıştan kuru alan için.

mailto:/evcil-hayvan-petshop/200-litre-luks-akvaryum-sok-fiyata-104-99tl-85371230 ben bunu kullanıyorum oldukça uygun fakat cam kalınlığı 6 mm , 8 mm gibi kalınlık olsaydı daha iyi ve sağlam olurdu lakin ben üstüne kat çıktım herhangi bir sıkıntı yok 1 yıldır.

samet seninki de sınırdaymış. ölçülerin hesabı güvenli çıkıyor. inşallah kat çıkma dediğin gibi sıkıntı yaratmaz.

inşallah uzun zamandır üstünde kat var fakat bir sıkıntı yok 1 yıl sonra büyüdüklerinde 400-500 litre ye geçicem inşallah.o zaman camkalınlığı 10 mm felan olur.

Her ikiside güzel akvaryum. 2 kaplumbağa için ömürlük akvaryum 250 lt civarı uygundur. Tabi üstten katlı. Örneğin 100*50*50 gibi. Yüksekliği erişlin olunca 40 kullansanız 200 lt alt sınır olur. Böylece 50 cm ende 25-30 cm olan kaplumbağa için ideal olur. Ama bu akvaryumda Cem in dediği gibi 4 sene götürür.

Samet senin akvaryum sınırda olduğu için kuru alanı en hafif şekilde tutmayı ihmal etme. Yani taş dekor falan fazla ağırlık yapmasın.

kuru alana sadece halı kaydırmaz döşedim emre abi bir de masa lambaları kıskaçla tutunuyor , başka birşey koymuyorum :)

Doğruya şimdi hatırladım Samet :)
En güzeli. Gene uzun süre kullanırsın. Kuru alan ağırlığın çok değildir.

çok uygun fiyatlar var da akvaryumu canlı canlı görmeden almak pek bana göre değil dışardan da bu fiyatlar imkansız

Gece ucuza yaptırılır ama camcıya 100 lt üzerinde akvaryum yaptırmayı önermem.

Geri