Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryuma Çöpçü Balık

alorka01

Bronz 4 Üye
Merhabalar arkadaşlar.
Biraz bakındım da kaplumbağa akvaryumuna balık önerilmiyor. Tedirgin olabilme ve balığı yeme ihtimalleri varmış. Fakat bir PetShopçu abimiz ısrarla akvaryumda temizliği sağlayabilecek küçük, siyah vatozlardan bulundurmamı istiyor. Benim minik tosbağalar Leyla ile Mecnun tahminimce 3-5 aylık ve akvaryuma yeni yeni alıştılar. Ayrıca derin su fobilerini de tam olarak yenmiş değiller. Ayrıca arkadaşımın bir de şu kokoş, püsküllü müskküllü balıklardan da bi tane koymak istiyor. Ne düşünüyorsunuz?

Hayır. Terrapinler dogalari gereği avcidirlar. Onlar için kokos dediğiniz sanırım beta olsun lepistes olsun aynı ortamda yaşayamazlar. İlk biraz zaman belki bir sorun olmayabilir,koydugun anda oladabilir. Bildiğim kadarıyla hayvanların küçük büyüdüklerinde eninde sonunda yuzgeclerden kuyruktan basliyacaktir tirtiklamaya. Eger alacağın balıkta mikroorganizma parazit vs. Mevcut ise bu da direk kaplumbagana geçebilir.

Cvp: Akvaryuma Çöpçü Balık

merhaba alorka ben 8 yıllık akvaryumcu hobici olarak ve evimde 8 -9 adet akvaryum bulunuran biri olarak syleyeebilirim ki totoş dediğiniz büyük ihtimalle söz konusu olan balık betta dır betta balıkları her ne kadar sukaplumbağası ile beraber bir akvaryuma koysanız bile her türlü boyda balığa ve canlıya kafa tutacak nitelikte bir balık yani sukaplumbağası onu iyebilir ki hiç sanmıyorum bettalar agresif ve hızlıdır ama daha büyük ihtimali betta nın su kaplumbağasına salsırabilme şansıdır ki gıcık kaparsa ve bettanın da karakteri pis çıkarsa o kaplumbağaları rahat bırakmayacaktır kovalar kovalar vurur gerçekten vahşi bir balık 2.çöpçü balığına gelince çpçü balıkları sürü balıklarıdır her ne kadar akvaryumlara 1er li 2şer li gruplarda bakılsalar da normalde en az 6 lıbir grup şeklinde bakılmaları gerekir ve bu balığı dip temizliği için alıyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz çünkü bu balık akvaryumun dibni temizlemez aksine daha da kirletir çünkü çpçüler kaplumbağanın yada balıkların dışkılarını yemez sadece dibe düşen yemleri yer ve kaplumbağa yemini e beğeneceklerini sanmıyorum onlara da artı yem atman gerekir gereksiz bir şey yani zaten kaplumbağanın onları rahat bırakacağını da sanmıyorum 3.genel olarak gereksiz bir olay ikisi tamamen ters canlılar betta agresif zaten dışkıları birbirlerine iyi gelmez anlaşmazlar bence hiç girişmeyn öpçü de temizlemek yerine dipi daha da kirletir söylemem gerekir çümkü onun da dışksıı vs. var umarım yardımcı olabilmişimdr iyi günler daha

Sprite' Alıntı:
merhaba alorka ben 8 yıllık akvaryumcu hobici olarak ve evimde 8 -9 adet akvaryum bulunuran biri olarak syleyeebilirim ki totoş dediğiniz büyük ihtimalle söz konusu olan balık betta dır betta balıkları her ne kadar sukaplumbağası ile beraber bir akvaryuma koysanız bile her türlü boyda balığa ve canlıya kafa tutacak nitelikte bir balık yani sukaplumbağası onu iyebilir ki hiç sanmıyorum bettalar agresif ve hızlıdır ama daha büyük ihtimali betta nın su kaplumbağasına salsırabilme şansıdır ki gıcık kaparsa ve bettanın da karakteri pis çıkarsa o kaplumbağaları rahat bırakmayacaktır kovalar kovalar vurur gerçekten vahşi bir balık 2.çöpçü balığına gelince çpçü balıkları sürü balıklarıdır her ne kadar akvaryumlara 1er li 2şer li gruplarda bakılsalar da normalde en az 6 lıbir grup şeklinde bakılmaları gerekir ve bu balığı dip temizliği için alıyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz çünkü bu balık akvaryumun dibni temizlemez aksine daha da kirletir çünkü çpçüler kaplumbağanın yada balıkların dışkılarını yemez sadece dibe düşen yemleri yer ve kaplumbağa yemini e beğeneceklerini sanmıyorum onlara da artı yem atman gerekir gereksiz bir şey yani zaten kaplumbağanın onları rahat bırakacağını da sanmıyorum 3.genel olarak gereksiz bir olay ikisi tamamen ters canlılar betta agresif zaten dışkıları birbirlerine iyi gelmez anlaşmazlar bence hiç girişmeyn öpçü de temizlemek yerine dipi daha da kirletir söylemem gerekir çümkü onun da dışksıı vs. var umarım yardımcı olabilmişimdr iyi günler daha

İlahi sabah sabah güldürdünüz kokoş demiş arkadaş sizde totoş demişsiniz :haha: şaka bir tarafa gayet katılıyorum yazdıklarınıza

hhahah kokoş mu yazıyormuş? ben totoş diye okudum hhahah :)

Sağolun arkadaşlar. Bu arada totoş, pardon kokoştan kastım görünüşleri cafcaflı olan japon balıklarıydı :D Peki akvaryumda oluşan beyaz, yosunumsu dokuları olan şeyler için ne yapılmalı?

onlar deri parçalarıdır hiçbir canlı yemez. belli sürelerde temizlenmesi gerekir. bir kısmını filtre halleder. iç filtreler çıkarılırken suya pislik salar bunun için önce çalışır vaziyette iken alından maşrapa geçirilip fiş çekilir ve yavaşça su dışına alınır. böylece süngerin bıraktığı kirler maşrapa içinde kalır.

Çizgililer akvaryuma girecek diğer canlılara karşı daha kabullenebilir olabilirler. Ancak su değerleri diğer canlılar için uygun değil.

Eh o zaman bundan da vazgeçiyoruz. Peki o deri döküntülerini nasıl temizleyeceğiz? Çok fazla çünkü. Filterinin plastik hortumu ve ısıtıcının plastik kısmı bunlarla kaplı. Dipte de var yer yer. Topak halinde. Yani hacimsel olarak toplarsak havuzda yaklaşık 1-2 ceviz kadar vardır şu anda.

Akvaryum kepçesi ile al bence. Isıtıcı ve filtredekileride çıkarıp yıkaman gerekecek arada.

bu sorun her daim olacak. emrenin dedikleri dışında sirkülasyonu yüksek filtre bunların büyük kısmını çeker. ama sirkülasyona engel olacak dekor ve bitki sayısı fazla olmamalı. yoksa takılır kalır oralarda.

Ne kadar filltre iyi olsada cem abinin dedigi gibi bunu engelleyemiyoruz, goz zevki olarak benim de hosuma gitmiyor

Geri