Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryuma musluk suyu koyabilir miyim?

tolga748

Bronz 5 Üye
akvaryumu musluk suyu ile doldursam ne olur kaplumbağalar bir zarar görür mü?

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

RE: akvaryumu musluk su

Evet zarar görür suyun içindeki klor, kreç kaplumbaganızn gözlerine zararlı ve kreç suyun daha çabuk kirlenmesine,malzemlrin yosun tutmasına yol açar..suyu dinlendirip kullanabilirsiniz:)

nasıl dinlendireceğim?

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

bir şeyin içine yeterli olan suyu dolurup 2-3 gün bekleterek:)

Ya da su düzenleyicilerden satın alarak musluk suyuna direkt gerektiği kadar ekleyerek de kullanabilirsiniz. Petshoplarda satılmakta, fiyatları da 10-20 tl civarı değişiyor.

Cvp: akvaryuma musluk suyu koyabilir miyim?

ya ben sanki bu sitede biyerlerde musluk suyu koymak akvaryum içinde zararlı mikropların üremesini engelleyeceginden faydalı olacagını okumustum. ve en son çesme suyu koydum bende. kafam karıstı :S

Cvp: akvaryuma musluk suyu koyabilir miyim?

bir çok arkadaş bu suyu kullanıyor. normal su filtresi yoksa önce suyu bir damacanaya doldurup dinlendirip öyle akvaryuma dökmek gerek tabi dibini değil. damacanayı yavaşça eğip sürahi veya maşrapa yardımıyla akvaryuma dökmek en iyisi.

Geri