Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumdaki beyaz noktalar

Nur Yeliz

Bronz 4 Üye
Merhaba, akvaryumun filtresine yakın kısımda köpükler ve camın su hizası kenarlarında kum gibi beyaz noktalar var bunlar parazit mi ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• IMG_20230306_205009.jpg
    IMG_20230306_205009.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20230306_205043.jpg
    IMG_20230306_205043.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230306_205003.jpg
    IMG_20230306_205003.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20230306_204942.jpg
    IMG_20230306_204942.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14
Bi de ses çıkardığına denkgeldim tiz bi hıçkırık sesi gibi gık der gibi, iştahlı hareketli ekipmanlarim tam ama bu durum beni korkuttu nesi var acaba

Sürekli mi yapıyor siz gelince mi? Sürekli değilse sorun yok.

Silis kumu yakın zamanda koyduysanız. İçinde bulunan toz tortu tam gitmediği için bunlar havalandığında kenarlarda köpük yapar. Ta ki tüm toz gidene kadar.

İkincisi hayvan deri değiştiriyorsa cam kenarlarına yapışır.

Yem artıkları ve kir suda alg oluşturur camlarda yağımsı kaygan tabaka oluşturur.

İç filtre uzun süre temizlenmezse içinde mayalaşan kir bakteri üretir. Bu alg gibi yağımsı ve hafif köpüklü bir tabaka oluşturur.

Su yukarıdan akvaryuma doldurulursa kum arasında kalan hava taban civarı camda kabarcık yapar.

Sürekli mi yapıyor siz gelince mi? Sürekli değilse sorun yok.

Silis kumu yakın zamanda koyduysanız. İçinde bulunan toz tortu tam gitmediği için bunlar havalandığında kenarlarda köpük yapar. Ta ki tüm toz gidene kadar.

İkincisi hayvan deri değiştiriyorsa cam kenarlarına yapışır.

Yem artıkları ve kir suda alg oluşturur camlarda yağımsı kaygan tabaka oluşturur.

İç filtre uzun süre temizlenmezse içinde mayalaşan kir bakteri üretir. Bu alg gibi yağımsı ve hafif köpüklü bir tabaka oluşturur.

Su yukarıdan akvaryuma doldurulursa kum arasında kalan hava taban civarı camda kabarcık yapar.
Gözlemliyorum sesi birdaha hiç yapmadı
Kum koymadım taban boş
Evet bu sıralar çok yoğun deri değiştiriyor alt kabuğun ortasındaki çizgi yoğun pembeydi ama akvaryumu ve kaplumbağamı yıkayıp temizledikten sonra kayboldu direk
İç filtreyi akvaryumla birlikte temizliyorum ama başta akvaryumun kendi suyuyla temizlenmesi gerektiğini bilmiyodum çeşme suyuyla yıkamıştım süngerini, sünger işlevini yitirmiş olabilir mi degistirmem gerekir mi
Bu beyaz şeyler devam ederse ne yapıyım sizce, parazit vs olabilir mi

O zaman deri kalıntıları kaynaklı. Bunları akvaryuma ait bulaşık süngeri ile alın. Sudakileri ise akvaryuma ait maşrapayı hafif eğerek yüzeyden alın.

Filtreyi şebeke suyu ile yıkayacaksınız.

Dış ortam sudan soğuk olduğu için kılcal damarlar büzüşmüş ve renk kaybolmuştur.

Sünger parçalanmadıktan sonra birşey olmaz. Elyaf kullanırsanız toz kirleri de alırsınız. Ama pervane kısmında ince bir sünger olsun. Elyafı çekmesin.

O zaman deri kalıntıları kaynaklı. Bunları akvaryuma ait bulaşık süngeri ile alın. Sudakileri ise akvaryuma ait maşrapayı hafif eğerek yüzeyden alın.

Filtreyi şebeke suyu ile yıkayacaksınız.

Dış ortam sudan soğuk olduğu için kılcal damarlar büzüşmüş ve renk kaybolmuştur.

Sünger parçalanmadıktan sonra birşey olmaz. Elyaf kullanırsanız toz kirleri de alırsınız. Ama pervane kısmında ince bir sünger olsun. Elyafı çekmesin.
Anladım dediğiniz gibiymiş akvaryumu temizledim temiz su koydum gerçekten de deriler yeniden birikti bile ben de o deri parçalarını minik beyaz kurtçuk sanmıştım değilmiş şükür, çok teşekkür ederim

Geri