Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumlarin bitkilere etkisi olabilir mi ?

Alisarp

Bordo Bereli
Arkadaslar iyi gunler forumda cok fazla konu acip soru sormuyorum ama bugun benden iyi bilen bu durumu yasayanlarin bilgisine ihtiyacim var cunku bu isi cozemedim bir turlu neyse, simdi ben 270 kusur litre akvaryumda kavgaci olan kaplumbagama tek bakiyorum bu akvaryum salonun kosesinin hemen yaninda ve kosede bir suru bitki var(di) ama ne yazikki hepsini kaybediyoruz yavas yavas (orkideler ve menekseler disinde) akvaryum ilk kuruldugunda cam yaninda bulunuyordu ve alt dallar kahverengilesip olmeye baslamisti bende bunun uzerine onu kosenin diger tarafina akvaryumdan uzak bir yere aldim ama nafile suan butun alttaki dallar oldu yukardan 4 sira dal kaldi sadece ayrica sadece cam degil diger salon bitkileride teker teker gitti bu durumdan annem ozellikle sikayet ediyor ve bende gayet uzuluyorum kosenin eski halini dusununce, bu konuda onerisi yada bilgisi olan varsa lutfen yazsin[DIV]Neden olur ? Nedeni nedir ?

Akvaryumun ilk hali:

mailto:/2a5wz0o.jpg

Cvp: Akvaryumlarin bitkilere etkisi olabilir mi ?

Alisarp linkleri kontrol eder misin? Bende hatalı.

orkide nemi seven bir bitki etkilenmemesi akvaryumun nem e neden olmasından dolayı olabilir. Diğer bitkilerin neme karşı isteğine internetten bak istersen nem olabilir.

Önceden perde açık mıydı. Yerini sevdiyse ışıktan dolayı etkilenme olabilir. İkincisi nem var. Üstüne su çok dökülüyorsa bu yaprakları sarartır. Ve öldürür. Su az dökülmeli.

olivia-peter' Alıntı:
Alisarp linkleri kontrol eder misin? Bende hatalı.
Hallettim

Perde hep kapaliydi, nem olayi ben hic hissetmedigim icin olamaz diyordum fakat cam nem sevmezmis yani olabilir sanirim
Cem abi uzerlerine az cok su sicriyordur ama okadardan birsey olur mu ?

Bitkiyi sulamadan bahsediyorum. Çok sulanırsa ölür. Yapraklarından nemi alıyor. Bitkiler güneş seviyorsa perdeyi açmalısın veya başka köşeye alınmalı.

Abi perde hep kapali ve kapaliydi ondan degil yani ama son dedigin mantikli mesela cok nem oldugu icin hic sulamasak kurtarir miyiz yada ornegin gun asiri suluyorsak 4 gunde bir sulasak

Simdi birkac bitki forumuna yazacagim

Ben zamanında bir çiçekçiye sormuştum. Fazla su alırsa sarı su çıkarmaya başlar demişti. Eğer altında hava deliği yoksa bu sarı su kökü çürütür demişti. Biz buna bitki işemesi diyoruz demişti, gülmüştük.

Parmağınla toprağına bak nemli ise sulamaya gerek yok. Altında da hava deliği olsun. Alt tabağında boşluk yoksa saksı altına bir kaç çakıl atıp bir cm kadar havaya kaldırın.

Aliciğim hic sıkıntı olmaz...

bende aynı durumla karşılaştım 1 bitkiyi kuruttuk resmen ama 2.sini kuzey cepheye balkona çıkardım toparladı biraz kendini Cem'in bahsettiği durumdan kaynaklıydı muhtemelen çok sık sulamamama rağmen toprak hep nemliydi
tabi akvaryumun oluşturduğu nemde takviye olunca belli bir süre sonra toprakta küçük sinek gibi şeyler gördüm ilaçladım ama nafile allahtan annem akvaryumun sebep olduğunu anlamadı :smile: Alisarp bitki forumlarında bilgi edinirsen burada paylaşırsan sevinirim yaptığımız başka yanlışlar var mı en azında bilgi sahibi oluruz

Benim annem anladi :)
Ya sistem oyle kotuki iki forum buldum birine kaydoldum aktivasyon kodu gelmedi yazdim cevap yok digeri ise osmanlinin kurulusunu soruyor 1299 yaziyorum yok, kendimden suphe ettim baktim dogru ama kabul etmiyor, yarinda fransaya gidiyorum yani bu is ortada kaldi

Bizde cami balkona cikardik ilk fotolara baktimda cok guzelmis, olmez insallah

İyi yolculuklar. Hayvanlara kim bakacak.

Aman iyi baksınlar ben kardeşime bıraktım. Kirlenme var dedi. Diğer kardeşle cumartesi bir el atacaklar. Bende tangodan yönlendirme yapacağım.

Geri