Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumu ve herşey dahil kaplumbağa sahiplenmek istiyorum

muray can

Yeni Üye
arkadaşlar küçükken benimde bir kaplumbağam vardı (yaklaşık 5 yaşındayken) ama tabiki bildiniz gibi ölüm fanusunda bakıyorduk pet shop kandırması bu yüzden 2 yıl sonra vefat etti bunun acısını hep yaşadım hele o fanusların zararlı olduğunu öğrendiğimdeki vicdan azabımı anlatamam ama yinede bu hayvanları seviyorum bu yüzden akvaryumuyla birlikte sahiplendirecek arkadaşlar selimpaşada oturuyorum mesaj artabilirsiniz kesinlikle hayvanlara iyi bakacağıma yemin edebilirim

Cvp: akvaryumu ve herşey dahil kaplumbağa sahiplenmek istiyorum

Merhaba,
Anladığım kadarıyla yaşın biraz küçük. Onun için eve bir can alınacaksa, anne ve babanın (özellikle annenin) buna istekli olması gerekiyor. Bana sorarsan, sana bir kapluş sahiplenmeni önermiyorum. Kaplumbağaların ömürleri epey fazla, sen büyüdükçe de fikirlerin değişecek. En iyisi ilerde kendi evin olunca bir tane sahiplenmen:)

Cvp: akvaryumu ve herşey dahil kaplumbağa sahiplenmek istiyorum

evet bu açıdan ele alırsak maliyetler hayvan büyüdükçe bin liraları geçecek. bunun yanında seni eve bağlaması ve 25-30 sene yaşamaları da cabası.

ben şahsen şimdiki aklım olsa alıp beslemezdim. bunun yerine yanında tatile götürebileceğin ve seyahat edebilme olanağın olan bir hayvan alman şu an için daha iyi olacaktır. mesela hamster veya kuş gibi bir hayvan buna örnek olabilir. ömür ve maliyet ve dahi bakım olarakta kolaydır. bu ilerde düşünürsen kaplumbağaya geçişte deneyimde olur.

önceki deneyimine göre bayağı bilinçlenmişsin bu güzel ama dediğim gibi evde beslenecek hayvanlar içinde gerek bakım gerekse maliyet açısından en üst seviyede hayvanlar.

Geri