Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
Camcıdan 600 tl ye yaptırdığım akvaryum. 70x30x45 boyutlarında.

.

Ekli dosyalar

• 5FDE862B-AF58-4B4D-BDA2-601F29808AA2.jpeg
    5FDE862B-AF58-4B4D-BDA2-601F29808AA2.jpeg
    303.2 KB · Görüntüleme: 60
camcının yapacağını düşünüyorum yani buna uğraştıysa onada uğraşır herhalde. neyse orası 1 sene civarı idare eder mi? hayvan daha 4-5cm.

Güzel olmuş ustanın eline sağlık. Rampa kenarlarını zımparaladı mı? Hayvan çarparsa derisi kesilmesin. Bir de o kenarlarından ince bir silikon geçerse hayvan çarptığında yastık görevi görür. Anladın mı dediğimi rampanın ön ucu ile yan ucuna.

Cam kalınlığı nedir?

Bu arada 55-60 litre su alırmış kuru alan dahil olmadan, tetra ht 50w idare edermi?

25-60L yazıyor kutuda
Eder o zaman ama su ne kadar fazla olursa suyu ısıtmak için o kadar çok çalışır. Sürekli çalışması ısıtıcı ömrünü kısaltabilir. Ama 50w uygun sizin için yükseltmeye gerek yok tetra zaten iyi bir marka ömrü kısalmaz o kadar.

tetra ht 100w alacağım zaten yakında ama 1-2 hafta boyunca idare eder beni demi? Damacana suyu koyuyordum ama bu akvaryum büyük olduğu için 4-5 damacana da pahalı olur? Musluk suyu mu koymalıyım nasıl yapayım?

Geri