Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumuma uygun ısıtıcı

nico

Yeni Üye
Merhaba.Bu yaz 200litrelik bir akvaryuma geçiş yaptım ve eski ısıtırım yetmiyor yenisine.İnternette araştırmalarım sonucunda Tetra Proline ısıtıcıya karar verdim ve Tetra'nın internet sitesinde benim akvaryuma en uygununun Tetra Proline 150 olduğu belirtiliyor ama 150yi satan bir yer bulamadım internette.100 Wlık ve 200lük var satışta.100Wlık olan 100-150 litreliklere uygunken 200W olan 225litreden başlayan akvaryumlara uygunmuş.Sizce bu durumda hangisi bana uygun ;sonuçta akvaryumumu sonuna kadar doldurmuyorum o yüzden 100Wlık mı almalıyım bilemedim.Siz ne dersiniz?

Her zaman emsal bulunamıyorsa bir üst olan alınmalıdır. İkincisi kısmi yada tam su değişimlerinde emsal ısıda su değişimi istesekte 1-2 derece düşük olabiliyor bu açıdan gücü iyi olan ısıtıcı bu dengeyi çabuk sağlar. Düşük gücü olan sürekli çalışıp hem elektrik harcar hemde kendini yıpratır. Onun içinde bir üst model daha avantajlıdır. Diğer bir sebepte ilerde daha büyük bir akvaryuma geçildiğinde bir önceki akvaryuma uygun olan büyüğe uyumlu olmayacağı için çöp olur. Gücü yüksek ısıtıcı bu anlamda da iş görmeye devam eder.

Sana önereceğim ısıtıcı JBL protemp 200 W. 300 litreye kadar suyu ısıtabilir. Camı kalın quartz cam, tam batabilir, yatay konumlandırmada performansı daha yüksektir ve plastik kaplamalı koruması vardır.

Cvp: Akvaryumuma uygun ısıtıcı

proline 100 wattlık kullanıyorum imkanınız varsa 200 lük alın ilerde de rahat edin

merhaba bende yaklasik 3 yildir su kaplumbagasi var ismi haydar goz hastaligi vardi forumda yazilanlari okuyarak duzelttim bilgi veren arkadaslara tesekkur ederim. soyle bir sorum olacak yaklasik 20 litrelik bir akvaryum var ben bunun 5 litresine su koyuyorum olmasi gereken su seviyesi ne kadardir ve bu seviye iicin uygun filtre ve isitici tavsiyeniz nedir tesekkur ederim

bide evin isinmasi gayet guzel iki cocuk oldugu icin isinma sorunu olmuyor

teşekkürler cevaplarınız için.Dediğiniz gibi 200Wattlık olanını almaya karar verdim.

En az 100 litre su alabilecek akvaryuma geçmelisin. Bu akvaryum çok ufak ısıtıcı ve filtre gereksiz masraf olur ki 5 değil 20 litre su için dahi kullanma imkanın olmaz.

Hazır akvaryum alacaksın ölçüler en az boyda 80; ende 25, 30 veya üstü daha iyi olur; yükseklikte 40 cm veya üstü olsun. Ondan sonra alacağın ısıtıcı ve filtrenin gücünü belirleyelim. Petshoplar ucuz diye yanında ekipmanlar verirler sakın kanma kaliteli veren çıkmaz.

Isınma konusunda önemli olan suyun her daim sabit sıcaklıkta olmasıdır. Isıdaki değişkenlikler hayvanı hasta eder. Bu sebeple ev sıcak olsa dahi suda ısıtıcı kuru alanda ısıtıcı olması şarttır, elzemdir.

Geri