Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumumun son hali

hayvanları-koruyalım

Gümüş 4 Üye
arkadaşlar artık herşey tamamlandı taki bir eksik var buğün lamba kırıldı ve ampulü üsten sallandırmak zorunda kaldım bir süre böyle idare edeceğim :) [IMG]mailto:/jkvytj.jpg*

camda su lekesi var kusura bakmayın temizleyemedim misafir vardı :)

RE: akvaryumumun son hali :))

Kuru alani tam göremiyorum orayi yakindan ceker misiniz

Cvp: akvaryumumun son hali :))

turuncu olan bölge kuru alan

yapılışı ; cd kabının içindeki siyah alanı su geçirmeyen kullanılmamış toz beziyle kapladım köşelere delik açtım ve vantuzları geçirdim bu kadar :)

Ciddi misiniz

Yeni görüyorum mobilden acilmadi resim

Hayir guzel olmuş mantikli bi çözüm. Yakından bi resmini koyabilir misim

denerim biraz beklerseniz :)

[IMG]mailto:/21csd2v.jpg* kuru alanın yakından hali buyrun :) keskin yerleri çakmakla erittim tehlikeli bir durum kalmadı :)

Guzel bi çözüm ben de cd kabindan yapicam yarin resimlerini koyarim. Yalniz suyun icinde dinlenebilecegi bi alan göremedim

kuru alana çıkıyor dinlenmek isteyince :) birde buğün yanlşlıkla 3 yem verdim zararı olurmu

Birgünden birşey olmazda o filtrenin motoru suda olsa daha iyi yanabilir bu durumda .. Birde yatay koyarsan filtreyi onun üstünde uyuyabilir Buse

Birde renkli taşları çıkarmalısın salınım yapar çünkü doğal olmayan taşları çıkar

Kaplumbağalar suda uyurken kendilerini daha rahat hissederler o yuzden suda da dinlenebilecekleri tutunup uyuyabilcekleri bi alan olusturmani tavsiye ederim. Ben ipek bitki düşünüyorum kendi akvaryumum icin

Akvaryumun çok güzel olmuş. Allah nasip ederse okul açıldıktan bir hafta sonra her şey tamamlanıyo.

Buse eline saglik sonunda yaptin :) bir sure idare eder seni. Kuru alan olarak koydugun sari bes kendide islak mi kaliyor hep?
Onemli olan birkac konu var, oncelikle filtre kesinlikle tamamen suyun icinde olmali. Istersen yatay yap istersen dikey ama tamamen su icinde olsun yoksa yanar filtre.
Suyu yavas yavas artirdigini biliyorum ama kaplumbaganda sorun yok sanirim, yuzuyorsa suyu istedigin kadar derin yapabilirsin taBi kacmayacagi sekilde.
O renkli taslar boyali ve su icinde salinim yapar hayvanlarina zarar verir hemen cikarmalisin.
Ampul fotografta cok yakin gorunuyor kafasini kaldirdiginda lambaya degme ihtimali yok degil mi?
Isiticinda geldi guzel oldu artik gozlemleyelim bakalim sagliginda sorun varmi.

Tamam çıkarttım filtreyi akvaryumdan çıkarmayı düsunuyorum kaplus sesinden korkuyor

Hayir filtreyi cikarma:w00t: tamamen su icinde olursa okadar ses yapmaz ve kaplumbagada bir sure sonra alisir korkmaz. Filtresiz olmaz.

Neslihana bir tek sey ekliycem kuru alan egimi cok cok fazla onu biraz daha duzlestirin
Iki onemli konuda filtre 24 saat calisir tamamen su icinde kalmalidir ve dereceyle isilari kontrol ettin mi bu ampul fazla yakin hayvan basini kaldirsa degicek gibi gozukuyor

Ben bir ilave yapayım. Kuru alanın su içerisine uzanan rampası olmalı. Bu şekilde zor tırmanır. Yada bu şekilde olacaksa suyu yükseltip kuru alanın ucu suya girecek şekilde ayarlamalı.

sıradan başlayım. ısıtıcının yeri aynı şekliyle kuru alan altında olsun.

derece filtreden uzun dolayısıyla aynı şekilde aynı yerde fakat kumdan 2 cm yukarda olsun.

filtre komple su içinde olacak. motorunu yakarsın. gürültülü çalışmasının sebebide dışarda olması. akvaryumun eni oldukça dar dolayısıyla yan yatırma olanağın yok. ucundaki şelale boruyu arka cama çevir su camdan çarparak suya insin, böylece suyun sesi de kaybolur. ısıtıcıyı oradan çekeceğine göre filtreyi arka cama yaklaştırabilirsin.

ampule acilen çare lazım. onun yüzünden suyu yükseltme imkanı olmuyor. lamba alana kadar bunun çaresi şöyle olur. akvaryumun camı üstünde enlemesine duracak şekilde yani kuru alanı ampul yan kısmıyla ısıtacak şekilde bir kaç çamaşır mandalıyla duyun dibinden kablosunu cam üstünden sıkıştır, mandalın biri kurtulsa bile diğerleri ampulün akvaryuma düşmesini engelleyecektir. ampul resimdeki gibi aşağıya yatmasın. sonra kuru alanı hayvan kaçamayacak mesafeyi koruyarak yükselt. bu filtrenin motoru üstüne kadar su eklemeni sağlayacak. belki daha fazla. bu haliyle kuru alana dolayısıyla hayvana çok yakın. bu şekilde hallolur.

kuru alan üstündeki bez su emdiği için ıslak. tamamen kuru olması gerek. ya sututmayan bir halı kaydırmaz veya su içindeki istiridye kabuğunu oraya koyarsan hayvan üstüne çıkarak tamamen kuru kalacaktır.

son olarak akvaryumdaki renkli taşları çıkar onlar salınım yapar. taşları azalt. ve silis kum al. koyduğun kum çok büyük hayvan yutarsa tehlikeli olur. bayağı aşama kaydetmişsin tebrik ederim. hayvan tadını çıkarıyor.

ampulu dediginiz gibi yaptım taşları çıkarttım rampa olayı ise ucu suyun içinde olduğu için çıkabiliyor kuru alan ıslak deil çünki su geçirmeyen bir toz bezi :)

filtre komple su içine girdi mi ? ısıtıcı ve dereceyi tekrar konumlandırdın mı ? geriye o zaman yeni lamba ve silis kaldı o zaman.

Geri