Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumun dibini feci kirletiyorlar.Peki çözüm? Yeni düzen resimler eklendi. Sf 2

RE: Akvaryumun dibini feci kirletiyorlar.Peki çözüm?

Dip çekimi o kadar da zor bir iş değilmiş. Geçenlerde bir arkadaşın sudaki nitratın nasıl arttığını ve canlılara nasıl zarar verdiği hakkındaki yazısını okuduktan sonra 10 milyona dandik bir dip süpürgesi aldım. Gayet güzel iş gördü ve elim kolum su olmadan dibi temizledim. En fazla 10 dakikamı aldı.

Dip çekimi yapılmadığında planarya denilen solucanlar da türemeye başlıyor, kolay kolay da kurtulamıyorsunuz:)

Aslında kurtulmanın yöntemleri var planaryadan sitede anlatmıştım. Başınıza gelirse yardımcı olur ;)

Denedim denedim yazdığınız şeyleri fakat kurtulamadım. Hatta yazmıştım da, kaynar suyla yıkadım ve beklettim akvaryum + tüm ekipmanları. Ama ertesi gün 2 tane fırladı yine. Şu anda onlarca var. 2 günde bir dip çekimi yapacağım %25 kadar, bakalım belki sık dip çekimi yardımcı olur. Fakat ne olursa olsun kumdan vazgeçmek istemiyorum. Belki şu eskişehir yolundaki taş satan mağazadan küçük çakıl taşları varsa onunla değiştiririm, ama mağazayı hala bulamadım evim Eskişehir yolunda olmasına rağmen. Yaşamkent'i de geçtim, hala opet falan yoktu.

emekte musa akvaryum var eğer yolunuz düşerse bu taraflara 2-3 farklı boyda çakıl taşları bulabilirsiniz. kum ciddi anlamda sorun oluyor temizlik açısından.

tengrimountain' Alıntı:
Denedim denedim yazdığınız şeyleri fakat kurtulamadım. Hatta yazmıştım da, kaynar suyla yıkadım ve beklettim akvaryum + tüm ekipmanları. Ama ertesi gün 2 tane fırladı yine. Şu anda onlarca var. 2 günde bir dip çekimi yapacağım %25 kadar, bakalım belki sık dip çekimi yardımcı olur. Fakat ne olursa olsun kumdan vazgeçmek istemiyorum. Belki şu eskişehir yolundaki taş satan mağazadan küçük çakıl taşları varsa onunla değiştiririm, ama mağazayı hala bulamadım evim Eskişehir yolunda olmasına rağmen. Yaşamkent'i de geçtim, hala opet falan yoktu.

Ben kaya tuzu yok ediyor diye biliyorum.Heryerde bulunmaz ama..

Yemlerini dışarda verseniz belki bir çözüm olabilir mi ama dip temizliği onlar ve sizin için en sağlıklısı sanıyorum.

İşte temizlemesi kolay , yeni düzenleri :

mailto:/img253/9893/snv32802.jpg

mailto:/img10/3654/snv32804.jpg

mailto:/img10/7775/snv32807.jpg

mailto:/img253/5369/snv32808.jpg

mailto:/img124/776/snv32809.jpg

mailto:/img17/5407/snv32810.jpg

mailto:/img5/6684/snv32811.jpg

mailto:/img411/7290/snv32812.jpg

mailto:/img253/7313/snv32785.jpg
mailto:/img10/1014/snv32788.jpg

mailto:/img5/3819/snv32792.jpg

mailto:/img253/7536/snv32794.jpg

mailto:/img124/6708/snv32795.jpg

mailto:/img17/2163/snv32798.jpg

mailto:/img5/7241/snv32801.jpg

Büyük bir akvaryumunuz var bence su yüksekliğini artırın. Su daha geç kirlenir hem böylece.

Bu arada yeni dip çekme süpürgesi aldım pille çalışan çok memnunum:)Artık hiçbirşeye gerek kalmadı:)

Geri