Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumun üzerini kapatmak?

remsemiles

Altın 2 Üye
Arkadaşlar akvaryumun üzerine kafes gibi bisey yaptırmak istiyorum bi zararı olurmu? Kaplumbağanın tedirgin olması vs.

Kaplumbağa açısından sorun olmaz Selim. Ama kafesi biraz yukarıdan yapman iyi olur. Yani suyun hemen üzerinden değil.

Cvp: Akvaryumun üzerini kapatmak?

selim bazı beyaz eşyaların kenarını korumak için kalın mukavvadan köşelikler olur. veya pvc bir üründe var böyle V şeklinde. bunları dört yanına sabitleyip akvaryumun üstünden uzunluğu ne kadar ise yeşil plastik kaplamalı tel kafeslerden gerebilirsin. olmadı son çare altına mobilya almak olacak. kaplumbağa en başta yadırgasa da alışır.

Yazamadım bi kaç gündür. Pleksi den sipariş verdim kafes şeklinde. Abuzeri vermeye gönlüm razı olmadı. Cok emek verdim çünkü. Emre bu arada akvaryumda üstte cam korkuluk var ya onun üzerine monte edicem yani hemen su üzeri değil. Bu arada bütün diyetlere rağmen kabuk boyu 20 cm i geçti canavarın. Cem ve Emre bu büyüme nedir yaw?

Doğru cam korkuluğun üzeri uygun olur. Birde pleksi olacaksa hiç sorun değil Selim. Sen bu pleksi olayını çözdün gerçekten.

Açık söylemek gerekirse seninkinin büyüme hızı çok şaşırtıcı. Umarım bir ara durur :) Şaka bir yana su ısısını yavaşça 25 dereceye sabitle bence. Beslenmeyi düzeltmiştik zaten. Artık son çare ısı. Zaten 26-28 diyoruz ama 25 de çok makul bir ısı.

çoğu gitmiş azı kalmış şunun şurasında bir 5-6 cm daha uzadı mı tamamdır.:whistling: devam ettiğine sevindim. hayvan bu boya geldiğine göre vermek gerçekten zor olurdu.

Ben bazen akvaryumu, akvaryumun kendi kapağı ile kapatıyorum. Bu zararlı mı? Yazları öyle yapmayıda düşünüyorum.
Akdeniz sahil kentinde yaşıyoruz ve buraları yazın rüzgarlı ve kumlu oluyor.

Akvaryum dışarıdamı duruyorki rüzgar ve kum geliyor Onur? Kaplumbağa akvaryumlarının üzeri açık olması makbuldür. Bu hayvanlar yüzeyden nefes aldığı için yukarıyı seyreder ve kapalı olursa rahat etmezler.

Hatay çok rüzgarlı ve sıcak bir memlket. Cam, pencere sürekli açık bu yüzden toz çok oluyor.

Toz sorun olmazda esinti olmayan bir yere koymak yada esintinin geldiği yere bir set çekmek gerekir bence.

kapağın üzerinde yemleme kapağı varsa onu aç fazla nem iyi değil. bu sefer kabuk kurumazsa yosunlanma oluşur. hava alacağı bir boşluk yoksa sürekli kapalı durması sakıncalı.

Geri