Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvayum ısıtıcı

Cvp: akvayum ısıtıcı

Çeliğin ısı kapasitesi cama nazaran daha düşüktür.Enerji ile ilgilidir.Sadece elektrik tüketimine etkisi vardır.Çeliğin ya da camın miktarı az olduğundan aradaki fark göz ardı edilebilecek düzeydedir.
Kaplumbağa akvaryumlarında önemli olan ısıtıcının koruyucu sepetinin olup olmaması zira ısıtıcının konumuna göre uzun süre temas halinde kalabiliyorlar.

çelik ısıtıcılar darbeye karşı sağlamdır. diğer bir özelliği geç ısınır geç soğur. bu sebeple ayarlanan ısı değerinin bir derece üstünde suyu ısıtabilir. yatay batabilir.

düşük marka cam tüplü ısıtıcılara göre iyidir. ama bir jbl protemp ya da eheim jagerdan iyi değildir.

bildiğim çelik ısıtıcılar roxin ve RS electrical marka var. ben RS kullanmıştım ilk başlarda. termostat kısmı cam ızgara kısmı çelikti. normal ısı düzeyinden 2 derece aşağıya ayarlıyordum. iç derece her daim lazım ama çelik ısıtıcı için mutlaka olmalı.

bana veren petshpoçu kaplumbağalara zarar vermez dedi onlarda ona zarar veremezler hem üstüne yatabilirler yakmaz onları dedi ondan aldım yoksa bildiğimden değil ama iyi yani çelik olması :)

benim keretaalrı anlatınca bunu verdi çocukcağız :)ne yaramazmış seninkiler dedi

Yalniz bu hayvanlar isi kaynagina yakin durmayi sevdiginden yaklasinca yakabilir yani temas ederse bu acidan ben krumali bir isitici oneririm

ya ben dokunduğumda bile yakmıyor elimi sıcak olduğu halde petshopçu dedi zaten kaplumbağaları yakmaz yatabilirler üstünde rahatlıkla dedi

Geri