Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

aldığım yemi yemiyor

hareketli33

Gümüş 3 Üye
Merhaba arkadaşlar 3-4 haftalık bir tavşan aldım alırken ishal olup ölmemesi için de tavşan yemi aldık ama yemiyor? :( neden olabilir? Ayrıca site kapalı iken kaplumbağalar konusunda bir takım sıkıntılar oluştu iç filtrelerimin 2 si de bozuldu 5 gün tatile gittik aldığımız vatoz 5 gün filtresiz yaşayabilmiş çok şukur hatta suyu kova ile değiştirdiğim belime ağırlık yaptığı için belimde ağrı oluştu geçti filtre alacağım ama almışken iyisinden dış filtre alayım diyorum

tavşan yemini boşver turp havuç marul salatalık hangilerini yiyor ise onlardan ver.

akvaryum kaç litreydi.

Cem abi tavşan daha 1 aylık bile değil ishalden öluyorlar 6 aylık olana kadar verilmesi uygun değil o besinler az daha bir önceki tavşanımı alıp goturuyordu :( 100lt

100 lt ise evet dis filtre gider, butce ne kadar acaba ?

Ya fiyat mühim değil pet-shop a gidiyorum fiyatınınsoruyorum eve geliyorum anneme soyluyorum bana dediği şey "tamam ben sana alacağım" :D

Cvp: aldığım yemi yemiyor

Ama her soruşumda her yerde 100tl sanırım :/

akvaryumu ilerde büyütme durumun olacak mı ?

yavru tavşan konusunda bilgim yok. birkaç aylık olanı bana arkadaşım 3 günlüğüne bırakmıştı iflahımı söktü.

son haline göre al diyeceğim o da bu akvaryumu uçurur. şimdiki için alsan ilerde satması sıkıntı verecek. acaba düşük fiyatlı bir şey mi alsan. bunu birde emreye danış o bir fikir versin. değişeceğine göre pahalı bir şey alman yazık olur. zaten o paraya ömürlük akvaryum alırsın.

Bencede kaliteli bir marka olmasina gerek yok, 50-60 tl ye o akvaryumu idare ettirecek dis filtreler bulunabilir yarin marka verme sansim olur

Ya şimdi akvaryum alamıyorum şehir dışına memlekete taşınacağız onun için annem gil buradan pek birşey almıyor şöyle diyorlar "şimdi biz sana buradan akvaryum alsak yolda kırılır" gerçi zaten haklılar da

orası doğru imalatçı eve teslim edene kadar karışmamak lazım. bu sebeple memlekete döndüğünüzde alman daha iyi. nakliyeciler mobilyaları haşat ediyor kaldı ki akvaryum taşısınlar.

alacağın filtre en azından 3 sepetli olsun. 4 daha iyi

:D ama taşınmakta hem benim için hem de hayvanlarım için çok zor yolculuk falan :(

Şu an kullanılan akvaryum 100 lt ise tetra al. Fiyatı çok pahalı değildir. Gitti gidiyorda uygun fiyatlar çıkıyor. 100 lt için ex 700 iyidir. Bu akvaryum 2 sene kullanılacaksa tetra al derim. Taşınma iki ay yada daha az sürede olacaksa filtreyi taşınınca alırsın aksi halde şimdi al.

Tavşan evde beslenecek hayvan değil. Beslenecekse ona 4 metrekare alan yapmalısın. Aksi halde sepette yada kafeste beslenmez. Hayvan stresten iştahı kapanır ölür. Tuvalet eğitimi vermen imkansıza yakın. Evde olaşabileceği yerde çiçek olmasın. Hayvanı hemen veteriner hekime götür. İç parazit aşısı falan yapsın. Aksi halde parazit varsa hayvan kurtarılamayacak duruma gelir. Her ihtimalde kontrol edilmeli. İstanbulda olsan anatolia hayvan hastanesine götür derdim. Kemirgenlerden anlayan biri var orada.

Kafeste yaşamıyoremre abi odamda ne isterse yapıyor kafes alsam bile duzenli parka goturcegim ama hava soğuk

Emre abi tasinacagimiz ilde benim veteriner ım var tasinince oraya götürmeyi düşünüyorum

Tamam süre çok uzun değil. Gider gitmez hemen hekime götür hayvanı. Gerekli aşıları yapıp kontrol etsin.

Geri