Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Almayı düşündüğüm akvaryum. önerirmisiniz ?

zeki52

Elmas 5 Üye
Bu şuanki akvaryumum

mailto:/b3r9dd.jpg

Bu da almayı dusundugum akvaryum 80 cm bombeli

mailto:/5fg279.jpg

bir şey daha sormak istiyorum akvaryumumu degıstırdıgımde 1 kapluş daha alıcam. yellow belly almak istiyorum yanına ama ankaradada bulamadım karamanda okuyorum karamandada bulamadım ankarada bulabılecegım yada baska turlu alabılecegım bildigimiz bir yer varmı ankara yakınlarında.

Bu da kağluşum saglıklımı sizce yorumlarınızı beklıyorum :) adı sheldon(şeldın) ama ben cogu zaman cemşit diye seviyorum :)

Cvp: Almayı düşündüğüm akvaryum. önerirmisiniz ?

uvb yokmu sende devit-3 mü veriyosun oun yerine

yeni akvaryum tahminen 80-85 litre su alır. eğer ilerde yeni bir akvaryum alırım dersen bu seni tek hayvan için 3-6 sene çift hayvan için 1,5- max zorlarsan belki 3 sene götürür. o da 15 cm altı boyu olursa. hayvanın gelişimiyle yaşı doğru orantılı değil.

buda kapluşumun resimleri demin nette sorun oldugu icin yükleyemedim bi türlü

mailto:/img268/3297/fotograf979.jpg

Uploaded with ImageShack.us

mailto:/a/img841/5645/fotograf789.jpg

mailto:/a/img259/300/fotograf1044.jpg

mailto:/a/img580/9530/fotograf987.jpg

uvb şu an yok yeni akvaryumu aldıgımda maddi durumum olursa onuda alıcam suan normal vitamininden verıyorum ve 2 haftada bir devit 3 verıyorum.

kapluş tek de kalabılır ama çift olsun istiyorum 2 sene yeter sanırım o zmn bu akvaryum. birde goruslerınızı beklıyorum kaplusum hakkında :) ve yellow belly bulabılecegım bir yer biliyormusunuz ? yorumlarınız için tesekekkurler.

Bence hazir degistirmisken omurluk tank kurmaniz en iyisi bir daha bir daha akvaryum kurmak hem maddi hem manevi acidan zor oluyor (kendimden biliyorum) tabi bu benim gorusum 2 sene sonra tekrar degistirdiginde akvaryum boyutlarina gore tekrar isitici filtre kum dekor kuru alan vb. almak zorunda kalacaksin bence bunlari da goz onunde bulundur

Cvp: RE: Almayı düşündüğüm akvaryum. önerirmisiniz ?

flora11' Alıntı:
Bence hazir degistirmisken omurluk tank kurmaniz en iyisi bir daha bir daha akvaryum kurmak hem maddi hem manevi acidan zor oluyor (kendimden biliyorum) tabi bu benim gorusum 2 sene sonra tekrar degistirdiginde akvaryum boyutlarina gore tekrar isitici filtre kum dekor kuru alan vb. almak zorunda kalacaksin bence bunlari da goz onunde bulundur

dogru dıyorsun ama şu an lık maddi dururum yok o kadar buyugunu almaya ve kurmaya. max 150 lira harcıya bilicem zaten. 70-80 lira akvaryum tutucak. uvb yada dıs filitre alıcam 70-80 lirayada. yorum icin tesekkurler

Anladim ben de bu akvaryuma gecerken senin gibi dusunup almistim ama sonradan pisman oldum keske omurluk alsaydim diye aslinda su anki akvaryumun birkac ay daha idare eder o zamana kadar biraz daha para biriktirebilirsin ama tabi sen bilirsin durumunu bilemiyorum su an
uv lamba olarak bundan alabilirsin hem fiyati uygun hemde kaliteli ben ve cem abi bundan kullaniyoruz
mailto:/evcil-hayvan-petshop/namiba-terra-uv-plus-d3-kompakt-lamba-23w-84584333

zeki ben birkaç ay evvel bayağı petshop gezdim ama yelow belly'ye denk gelmedim. belki birisi iade ederse bulabilirsin. kaplumbağanda güzelmiş. gelişimi güzel kabuk yenilenmesi iyi. akvaryumu nereden alacaksın.

Akvaryum biraz daha enli olsa daha iyi olurmuş. Üst kapak ışıklandırma için mani olmaz umarım. Olmasa daha iyi olurmuş.

Ufaklığa sağlıklı bir ömür dilerim.

Aklima bir sey geldi maddi durumum simdilik bu kadar dedin ya bu bombeli akvaryumlar daha pahali oluyor onun yerine duz ve daha buyuk bir akvaryum alsan ? ucuz fiyatli bulabilirsin veya yaptirabilirsin
mailto:/evcil-hayvan-petshop/100x50x40cm-cama-cam-akvaryum-83781959

Resimdeki akvaryum temsili değilde sattıkları ise açıklamalarda yazılan kayıt kuşak mevcut değil İpek. Satıcı ile görüşüp bu derayları almadan sipariş yapılmamalı.

Fiyat konusu bence de gayet iyi. Diğer bombeli gibi dar değil.

Cvp: RE: Almayı düşündüğüm akvaryum. önerirmisiniz ?

cem' Alıntı:
zeki ben birkaç ay evvel bayağı petshop gezdim ama yelow belly'ye denk gelmedim. belki birisi iade ederse bulabilirsin. kaplumbağanda güzelmiş. gelişimi güzel kabuk yenilenmesi iyi. akvaryumu nereden alacaksın.

akvaryumu ankarada bi petshop dan alıcam cam kalınlıgı ya 5mm dedı yada 6mm tam net hatırlamıorum gercı alacagım zaman ölçüp alıcam :) belki bi kademe daha buyuk olan yada kare seklinde 50 ye 50 de alabılırım ama şu an için bunu alacak gıbıyım. aklımda 1 tane daha var onunda resmı su hangısını onerırsınız bu bıraz pahalı sanırım ama.
mailto:/evcil-hayvan-petshop/dolphin-55-40-30-teraryum-akvaryumu-80982377

benım gordugum havuz kısmı daha geniş ve uzundu bunun tipinde ama. siz hangısını onerırsınız ? ve akvaryumu aldıgımda ilk olarak uv lambamı dıs filitremi almalıyım ikisini aynı anda alamıcam cunku.

AEK' Alıntı:
Akvaryum biraz daha enli olsa daha iyi olurmuş. Üst kapak ışıklandırma için mani olmaz umarım. Olmasa daha iyi olurmuş.

Ufaklığa sağlıklı bir ömür dilerim.

akvaryumun ısıklandırması ıcın florosan takılabılme bolumu vardı sanırm. bunların dısında onerebılecegınız 70-80 lira degerınde baska akvaryum önerileriniz varsa degerlendırebılırım. bi yerde okumustum internette ucuza var ama kargoda hasar gorme ıhtımalı yuksek oldugu ıcın cok onermıyorum dıye bırısı yazmıstı o yuzden netten almak ıstemıyorum acıksaı.

yorumlar ıcın tesekkur ederım.

Ankara da Cem uygun fiyatlı akvaryumcu bilebilir. Sanırım taymur diye bir yer var.

İkinci kaplumbağa akvaryumu bence kullanışlı değil. Su alan bölümü çok alçak yapmışlar. Bu modelde daha iyi yapılanlar var ama bu iyi değil.

Açık söylemek gerekirse ikiside önemli ekipman. Ama ben önce dış filtreyi halledin derim. Su düzeni için iyi olur. Ama uvb içinde çok beklemezseniz sistemi eksiksiz yaparsınız. Bir süre bu esnada devit ile desteklersiniz.

Kapaklı akvaryum mandallı lamba takmak için çok engel teşkil ediyor. Floresanlar kaplumbağa akvaryumunda gereksiz. Bize gereken ısıtma için ampul ve uvb lamba. Bunlarda mandallı lambalarla monte edilebiliyor. Ben kapağı bir sebepten daha kullanmayı tavsiye etmiyorum. Bu hayvanlar akciğer solunumu yapıyor. Böylece su yüzeyinde çok gezerler. Yukarıyı seyretmeleri iyi olur. Kapalı olup sıkıntılı bir yerde durmasınlar.

Bu arada konu ile alakası belki yoktur ama 45 cm lik boş bir akvaryum bulunmakta bombeli. Satın almak isteyen olursa [email protected]

zeki emre yazmış o gösterdiğin işe yaramaz derinlik olmalı. kızılay selanik caddesinde selanik petshopa bak bir ara hesaplı akvaryum satıyordu. bir de taymur var. bunlar imalatçı. cebeci ankara hastanesi karşısında ara sokakta idi. 130. sokaktan girip ilk sokaktan sağa döneceksin yolun sonunda sağ kanatta 129. sk'tı galiba. ellerinde sipariş iptali olan veya temiz ikinci el mallar oluyor. bunları ucuza veriyorlar. oraya bir bak istersen. yürüme gidersen ankaray dikimevi son duraktan inip yürüyerek gidebilirsin. veya dolmuşlarla.

cem' Alıntı:
zeki emre yazmış o gösterdiğin işe yaramaz derinlik olmalı. kızılay selanik caddesinde selanik petshopa bak bir ara hesaplı akvaryum satıyordu. bir de taymur var. bunlar imalatçı. cebeci ankara hastanesi karşısında ara sokakta idi. 130. sokaktan girip ilk sokaktan sağa döneceksin yolun sonunda sağ kanatta 129. sk'tı galiba. ellerinde sipariş iptali olan veya temiz ikinci el mallar oluyor. bunları ucuza veriyorlar. oraya bir bak istersen. yürüme gidersen ankaray dikimevi son duraktan inip yürüyerek gidebilirsin. veya dolmuşlarla.

yorum ve öneri için teşekkür ederim. ankaraya gittigimde soyledıgınız yerlere bakıcam. forumda dolasırken şu sistemi gördüm boyle bir sey yapmam icin ne kadar masraf etmem gerekır acaba tahmini bir şey soyleyebılırmısınız ?

mailto:/forum/Konu-uzerine-kacak-kat-ciktim-dublex-oldu.html

dünde bir arkdasımın akvaryumunun resımlerını gordum mobilyalı akvaryumdu 100 x 50 x 50 sanırım boyutları ve 150 liraya aldıgını soyledı cam kalınlıgıda 8mm miş konyadan aldım dedı. ankaradada bulabılırsın dedı sizce bu ebatlarda ve mobilyalı bir akvaryumu 150 liraya bulabılme ihtimalim varmıdır gercekten ?

gordugum resmı kendıme almadıgım ıcın netten benzer baska bi akvaryumun resmınıkoyuyorum bu resimdeki akvaryuma benzıyor 150 liraya sıfıt olarak almış

http://akvaryumportali.net/wp-content/uploads/resim/mobilyali-akvaryumlar-mobilyali-akvaryum-resimleri-mobilyali-akvaryum-fiyatlari-9.jpg

http://akvaryumportali.net/wp-content/uploads/resim/mobilyali-akvaryumlar-mobilyali-akvaryum-resimleri-mobilyali-akvaryum-fiyatlari-6.jpg

yokmu buralarda kimse :) biraz fazla basınızı sisirdim ama kusuruma bakmayın lütfen erkenden arastırıp yapabilecegim en iyi sistemi kurmak istiyorum :)

Geri