Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Altıgen akvaryum kullanan var mı?

genç kaplumbağa

Bordo Bereli
Balıklarımın akvaryumunu büyütmek istiyorum.Altıgen akvaryumlar ucuz.Kullanan varsa avantaj ve dezavantajlarını yazabilir mi?
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_1824_max.jpg

Bana göre altıgen akvaryum pek iyi görünmüyor onun yerine dikdörtgen veya kare akvaryum alsanız daha iyi olur.

Kaplumbağa için dar bir akvaryum anca daha yüksek diğer akvaryumlardan ama daha dar işte kaplumbağa içinde hep aynı yerde kalır pek hareket edemez.

Pardon.Balık için güzel olur görmemişim orayı.

Önemli değil.Zaman ayırıp fikir verdiğiniz için teşekkürler.Diğer arkadaşlarında fikirlerini bekliyorum.

Bu akvaryum büyük bir balık olmadığı sürece uygundur.

İyi Forumlar...

Cevabınız için teşekkürler;
10 Cm ve altı 8 Adet japon balığı.Bu Altıgen akvaryum ise 100-150 Litre.

Bunun tabanı diğer akvaryumlara göre dar çok fazla aksesuar ve arkaplan koyamazsınız.

hala bende 36 litre su alıyor.ama gözüme küçük geliyor.altıgen akvaryumlarda ucuz olduğu için altıgen akvaryum düşünüyorum.şöyle 100 litre su alan bir tane bulursam almayı düşünüyorum

Size bitmiş bir altıgen akvaryum örneği: http://www.akvaryum.com/forum/bitkili_altigen_akvaryumum_k123665.asp
Size bitmiş başka bir altıgen akvaryum örneği: http://www.akvaryumforum.com/forum/akvaryum-ekipmanlari-49/20368-fitrem-bozuldu-yeni-filtre-alacagim.htm

Size altıgen akvaryum için arkan fon örneği(3 boyutlu): http://musician.akvaryum.com/yazi.asp?id=82

Avantajları;
*Dar alan için güzel bir çözüm.
*Balıkları her yönden izleyebilirsiniz.
*Daha az zemin malzemesi gerektirir, bu da maliyeti düşürür.
*Isıtıcı ve filtre koymak için yeterli derinlik var.
*Bir köşeye koymak yerine odanın ortasına koymak daha güzel bir görüntü oluşturabilir.
*Akvaryumun camı kırıldığında, dikdörtgen akvaryuma göre camları daha ufak cam parçalarından oluştuğu için daha kolay ve ucuz bir şekilde tekrar onarılabilir.

Dezavantajları;
*Altıgen akavaryumlarda hacim bir merkez etrafında toplanmışken dikdörtgen akvaryumlarda bir düzlem üzerinde yayılmıştır. Yani balık bir uştan bir uca yüzer ya da agresif balıktan saklanan bir balık ya da yavrular dikdörtgen akvaryumlarda öbür uca kaçarak sığınırlaken sizinkinde böyle bir imkan yoktur.
*Bence Akvaryumdaki balıkları izlerken zevk almaya bilirsiniz çünkü:balıklar genel olarak aşağı-yukarı doğrultusunda hareket edebilecekler,büyük bir akvaryumdaki balıkları izlemek daha zevkli olur diye düşünüyorum.
*''ByCroster'' arkadaşımızın da dediği gibi çok fazla aksesuar koyamazsınız.
*Arka fona resim koyarken sorun yaşayabilirsiniz.
*Arka fona resim koymazsanız kablolar görüntü kirliliği yaratır.
*İleride büyük balık almak isterseniz besleyemezsiniz.
*Kapluşlarınızı koymak isterseniz kuru alan kurarken sorun yaşayabilirsiniz.

yararlı olduğumu düşünüyorum gerisi size kalmış :)

Acaba neler olduğunu yazarsanız onlarla da ilgilenebilirim.

*Bence Akvaryumdaki balıkları izlerken zevk almaya bilirsiniz çünkü:balıklar genel olarak aşağı-yukarı doğrultusunda hareket edebilecekler,büyük bir akvaryumdaki balıkları izlemek daha zevkli olur diye düşünüyorum.

beni birtek bu düşündürüyor:)
bu videoyu izledim ve yukarı aşağı gitmelerine bakarak balıklar pek mutlu değiller galiba.birde siz bakın
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-6gen-akvaryum-41966305/video/

Ben, orda altını çizerek belirttim ''bence''.Bu benim fikrim akvaryum sizin olacak, bu size kalmış bir düşünce.Yeriniz varsa dikdörtgen almak daha mantıklı diye düşünüyorum ama yeriniz yoksa karar sizin.Bakın gene altını çizdim yani bu tamamen size kalmış bir olay.Yönlendirici olmak istemiyorum çünkü şimdi gidipde dikdörtgen akvaryum alıp kullanamazsanız ben kendimi suçlu hissederim.Ben sadece öneride bulunuyorum:rolleyes:
Orda farketdiyseniz onlar büyük balıklar doğal olarak akvaryuma sığamıyorlar.
Siz herhalde onlardan küçük balık bakacaksınız.

Geri