Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Altıgen akvaryum kullanan var mı?

balıklarım 10 cm ve altı japon balıkları.
bugün petshopa gittim ve biraz araştırdım:
iki seçeneğim var:
1.altıgen 100 litre akvaryum(taymur)
2.dikdörtgen 80 cm 96 litre akvaryum(taymur)
ikiside 90 tl nasıl?

Bence yinede dikdörtgen alınız balıklarınız hep aynı yerde durmaktan sıkılır.

Dediğiniz gibi yer sıkıntınız var, ikisi de aynı fiyatta küçük balık besleyeceksiniz.(japon balıkları fazla büyüyor mu? malum küçüğüz çok fazla balık deneyimim olmadı),(taymur nedir?) Altıgen akvaryum daha fazla su alıyor bu da balıklar için daha fazla yüzme alanı demek, öte yandan da videoda olduğu gibi bir sorun var.İkilem arasında kaldım.Bir kaç arkadaş da fikirlerini paylaşsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Taymur akvaryum markasıdır.Evet bir kaç kişi daha fikirini paylaşırsa bir sonuca varılır.

Taymur bir akvaryum markasıdır bende fazla büyük değilim 15 yaşındayım,evet Japon balıkları fazla büyüyor.Fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum:)

Ben 13 yaşındayım.Söylediğim gibi birileri daha fikrini paylaşırsa neticeye daha çok yaklaşırız.

Benim pek deneyimim ve bilgim yok ama bence de dikdörtgen olması daha iyi. Videodaki balıklara üzüldüm bir yukarı bir aşağı :(

doğru diyorsun.ben bildiğimden şaşmıyim.elimdeki 36 litrelik akvaryumun talibi var.onu verip 80 cm 96 litre(taymur)alayım.90 tl nasıl?

Evet tubidik'in dediği gibi o balıklara yazık,en iyisi dikdörgen akvaryum almak gibi yinede karar sizin siz bilirsiniz.

Adanada akvaryum piyasası çok pahalı.başka bir ilde benim 90 tl ye aldığım akvaryumu 50 tl ye alabiliyorlar :)
90 tl nasıl?

İnternetten sipariş yapabilirsiniz daha ucuza gelir.

O zaman başka şansınız yok gibi 90 TL verip alacaksınız.Belki başka bir il de oturan tanıdığınız varsa o alabilir size gönderebilir.

Evet pahalı olacak ama başka şansınız yokmuş.

Neden internetten alma şansınız yok? Aileniz mi izin vermiyor?

Ayrıca hangi akvaryum türünde karar kıldınız?

akvaryumu hazır ve "markalı" almak yerine camcıdan kestirebilirsin.bildiğin cam sonuç olarak,markası olsa ne olmasa ne?ki genelde hazır akvaryumlar maliyetinin çok üstünde satılır.bunu da unutma :) eğer silikonları falan dert ediyorsan istediğin silikonla da yaptırabilirsin.

ben hazır akvaryumu sadece bir koşulda alırım,o da köşesiz olursa.bir pet shopta görmüştüm,silindirik köşeleri olan bir akvaryum vardı camcıda yapılamayacak türden :) eğer öyle birşey almayacaksan kestir gitsin.bir mobilyacıyla konuştuğun zaman da ona gaaaaaayet uygun bir fiyata kapak da yaparlar.bence hazır alma :)

alcatraz' Alıntı:
Aldıktan sonra resimlerini bekleriz.
elimdeki akvaryumu sattıktan sonra bu akvaryumu alıcam.alınca resimleri eklerim:)

woswos' Alıntı:
Neden internetten alma şansınız yok? Aileniz mi izin vermiyor?

Ayrıca hangi akvaryum türünde karar kıldınız?
bugüne kadar hiç internetten almadım.ailemde pek sıcak bakmıyor:)altıgenden vazgeçtim.yine dikdörtgen alıcam:)

Johanna' Alıntı:
akvaryumu hazır ve "markalı" almak yerine camcıdan kestirebilirsin.bildiğin cam sonuç olarak,markası olsa ne olmasa ne?ki genelde hazır akvaryumlar maliyetinin çok üstünde satılır.bunu da unutma :) eğer silikonları falan dert ediyorsan istediğin silikonla da yaptırabilirsin.

ben hazır akvaryumu sadece bir koşulda alırım,o da köşesiz olursa.bir pet shopta görmüştüm,silindirik köşeleri olan bir akvaryum vardı camcıda yapılamayacak türden :) eğer öyle birşey almayacaksan kestir gitsin.bir mobilyacıyla konuştuğun zaman da ona gaaaaaayet uygun bir fiyata kapak da yaparlar.bence hazır alma :)
doğru diyorsunuz ama bizim burda camcılarda çok pahalı:)oturduğumuz semt adananın güzel bir semti ve ağırlıklı olarak zenginler oturuyor.bundan dolayı herkes fırsattan istifade etmeye çalışıyor.geçen bir camcıya bir arkadaşımla 70 litrelik bir akvaryum yaptırmak için camcıya gittik.camcı 60 tl istedi:)hazırlarda nerdeyse o fiyat:)hemde güvenilir:)onun için hazır alıcam

Geri