Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankara'da çizgili durumu ?

Cvp: Ankara'da çizgili durumu ?

armadadakinden her çeşit mal var ama fiyatlara dikkat et. şimdiye kadar ankarada gezdiğim petshoplar içinde kaplumbağalara en iyi bakan yer orası ama az suda duruyorlar diğer petshopları sen tahmin et.

Tatilde gittiğim Sinopta gördüğüm durum karşısında artık hiç biri beni şaşırtmıyor. Neredeyse ölüm kabından büyük kaplumbağayı tıkış pıkış ölüm kabına koymuş hayvan kımıldayamıyor. Boşta da balıklar için hazırlanmış özel bölmeli bir akvaryumunbiri boş. Dedim bu az, hayvanın görüş açısını şöyle boş akvaryuma doğru çevir ki daha da bir acı çeksin. Anlamamazlığa geldi. Elimden bişeyde gelmedi sinir küpüne dönerek ayrıldım ordan.

Tamam Cem abi, dikkat edecem fiyat konusuna.

Emin Ankara da Arjantin caddesi mi ne vardı. Tam hatırlamıyorum ama Kızılay da sordunmu gösterirler. Orada birkaç düzgün pet shop görmüştüm. Ancak fiyat konusunda uçuklar. Birini tebrik ettim. 60-70 tl gibi bir fiyata Juen de satılan JBL ampul duy setini burası 150 tl demişti. Adam benim kutuplardan geldimi düşündü sanırım :) 100 tl dese gene feveran etmezdimde bu fiyata uvb ampulüde veriyorsun sanırım dedim.

O zaman petsoplara içeri girmeden camdan bakayım ben abi :) Bu nasıl bir fiyatlandırma öyle ?

Belki sağa sola bakışımdan oranın yabancısı olduğumu anlamıştır. Ama konuya bu kadar yabancı olacağımı düşünmesi saçma. Gerçi sadece sözlü söylemedi sanırım etikette koymuştu. Yani fiyat kişiye göre değil.

Az önce kizilay'da selen pet shopa ugradim, sera royal 1000 ml urunune 79 TL fiyat verdi. Baya bi ucukmus harbiden

bana selanik petshopta 85 tl fiyat verdiler. 75 tl'ye indirim yaptılar aldım. sonra juende 36 tl'ye görünce halimi tahmin et.

www.petburada.com/?urun-6348-Sera-Raffy-Royal-1000-ml-Kaplumbaga-Yemi.html

38 tlye burda görmüştüm ama stoklarda kalmış mıdır o mâlum.

Yapma be Cem abi evlat acisi gibi gelirdi bana herhal ;)

Emre istanbulda bir kaci haric cogunda 45 civari. Ankara'ya zaten hic isinamiyordum, bu fiyatlari görünce.. Biz İstanbul'un degerini bilelim ;)

hayır işin garibi seranın türkiye distrübütörü ankarada buna rağmen bu fiyat. ben oraya da gittim ama tek satış yok koliyle satış var. aslında grup olarak birleşip alırsak gerçekten ucuza gelir. ama kaç kişi o kadar büyük kutu alabilir ki. bir daha yolum düşerse 500 ml'lik kutu önerisini söyleyeceğim. firmaya bildirsinler. bu ölçüde olursa alımda çok olacaktır.

Bak bu cidden iyi bir fikir abi, 1000 ml minimum olmasi gercekten zorluyor. İki kaplumbaga sahipleri icin yetiskin boylara eristiginde bile dusunulebiliyor alsammi almasammi diye. 500 ml mukemmel olur ve gerekirse sera firmasina senin yaninda dilekce veya imza falanda toplama yoluna gideriz sozluk ve cevremizde ki kisilerle, daha da resmiye dökmus oluruz. Ve dedigin gibi ragbet gorme olasiligi da yukselir.

bir görüşeyim de gerekirse imza işine de gireriz.

Geri