Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Annie'nin 2 aylık gelişim süreci

annie

Elmas 3 Üye
Her ayın 10.günü kontrol günümüz.Bugün de dahil 2 aylık gelişim sürecinin görsellerini birleştirdim ve aşşağıya ekliyorum.Benim dikkatimi çeken 2 şey var.Birincisi alt bağa ikincisi sağ profil.Bununla ilgili görüşlerinizi rica ediyorum.  :rolleyes:

Ek Olarak;
İştah, dışkılama, hareket vb. herhangi bir sorunu yok.
Ayrıca 6 şubat ölçümlerinde alt bağa ölçüsü 4cm iken bugün tam 4.5cm çıktı.

mailto:/1YBndD.png

Cvp: Annie'nin 2 aylık gelişim süreci

resim açılmıyor.

Abi biraz geç açılabilir boyutu büyük tuttum detay için :)
mailto:/1YBndD.png

hayvan bayağı gelişmiş. iyi bakmışsın. çizgiler genişlemiş, plakalar katmanlaşmış. biraz kireç var sanki ama önemsiz. sağ tarafındaki plakalar açılmış ve mat bir görüntü vermiş. bir kez karbonat veya tuz ile bir fırçalama yap. alt bağa ve o sağ tarafa.

göz kulakta sorun yok.

Abi fırçadan çok korkuyor bende 2 aydır kullanmıyorum doğrusu.Karbonat uygularken kabuğu kurumu olacak? Ne miktarda karbonat veya tuz kullanıyoruz, bide fırçalama süresi nedir?

hayvanı sudan aldığın gibi ıslak diş fırçası üzerine yeteri kadar döküp yarım dakika kadar her bölgeyi yavaşça fırçala. sonra akvaryum suyu ile durula.

heeeyyy gececi annie :D çok güzel Maşallah :)
bu arkadaşında kırmızı yanakları çok belirgin :)
sağlıklı ömürler....

cem' Alıntı:
hayvanı sudan aldığın gibi ıslak diş fırçası üzerine yeteri kadar döküp yarım dakika kadar her bölgeyi yavaşça fırçala. sonra akvaryum suyu ile durula.
Tamamdır abi çok sağol :)

olivia-peter' Alıntı:
heeeyyy gececi annie :D çok güzel Maşallah :)
bu arkadaşında kırmızı yanakları çok belirgin :)
sağlıklı ömürler....

Sağol Neslihan abla seninkiler de öyle Maşallah :) Bir süredir akşam dokuzdan sonra çarşaf çekiyorum akvaryum etrafına öyle uyutmaya çalışıyoruz ama gececi oldu çıktı bu yaşta bilmiyorum artık ne yapacağız :)

Annie gerçekten güzel bir hayvan, Her ayın 10'u fikri güzelmiş, bende deneyeyim :D

Sağol Sedat abi sizin pinokyoda çok güzel maşallah :)

Gayet sağlıklı maşallah. Akvaryumda varmı bilmiyorum ama altına girebileceği bir mango kökü alsan kaşınabilir. Büyüme evresi tam kaşıntı dönemidir. Henüz fırçalama gerektirecek seviyede bir oluşum yok bence.

Abi mango varda altına girebileceği gibi değil düz bende altına bir destek koyup yükselti vermeyi düşünüyorum ama sıkışır diye korkuyorum malûm çok küçük daha.

Aslında pek sıkışmıyorlar. hafif sıkışır gibi olunca kumu eşeleyip çıkıyorlar. Ama kum kalınlığı az olmamalı. Yada daha uygun bir kök ara boş zamanda. İmza daki resmi çok güzel. İleride büyüdüğünde bu resimleri yan yana koyarsın. Ben geçen bakıyordum da ne hale geldi benimkiler :) Kocaman oldular.

Hallettim abi imza resmindeki çömleğin üstüne çaprazladım yere değen kısmı ile kaşınabilir :)

Albüm işini bende yapıcam abi büyüdüğünü izlemek çok keyifli :)

Böylece kullanmak isterse rahatça kaşınır. Hem arada bunalırsa gizlenmek içinde bir yeri oldu.

Geri