Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Antworld (karınca evi)

bk6912

Gümüş 2 Üye
http://www.buldumbuldum.com/hediye/antworld_karinca_evi/

arkadaşlar bu işe kalkışan varmı aranızda yada bi yerde gören duyan ?
nedir yorumlarınız? capacityde standı var buldumbuldumun ordan almayı düşünüyorum çok keyifli gözüküyo

Benim gibi bocege tiki olan biri icin hic keyifli gozukmuyor :)

link e bakamıyorum mobilden girdigim icin ama eger karınca beslemekden bahsedıyosan ben 1-2 yıl önce karınca beslemek istemistim ama biraz arastırdım zahmetli ve zormus. Hatta internette kralice karıncalar bile satılıyor ama işci karıncalar kralice karıncayı begenmezlerse kralicenin bulundugu odanın tünellerinş tıkayıp öldüroyorlarmış.

Cvp: Antworld (karınca evi)

zeki ben açıklıyım sana olayı hemen belki bi aydınlatma yaparsın madem araştırdın :)
10 x 12 x 3 cm boyutlarında bi camın içinde bi jel varmış bu jeli hayvan yiyip besleniyomuş içine bişey atmana gerek yokmuş jel olduğu içinde görüyosun tünelleri zulalarını falan :) ama satılan sitede pek olumlu yorum görmedim bende sizlere sorayım dedim

Ben kullandim karincalar cok yasamadi ben mi bir ihmal yaptim desem zaten 3-4 ay sonra jeldeki besin bittigi icin oluyorlar

Benim bir arkadaşım beslemişti. Yazık günah hayvanlar yuvada saklanamıyor.

bide bunun kraliçe muhabbeti var.. o olmazsa üreyemezler

benim bir arkadaşım. geçmiş zaman beslemişti. o zamanlarda böyle jel yoktu. sürekli ölüyorlardı. kraliçe olmadığı içinde başlarına buyruk hareket halindelerdi. yani bu iş kraliçesiz olmaz. kraliçeyi alsan yanında kendi yavrusu olan bir iki işçi karınca da gerekli. beslenmesini kendi yapsa da tünel ve odaların açılması ve larvaların beslenmesi için işçi karıncaya ihtiyaç var.

veya aynı koloniden alınmış. karıncalarla birlikte larva alınırsa onları besleyip kraliçe ve erkek karınca olma ihtimali beklenmeli ama bu da zor olasılık. özel gıda ile beslenmeleri gerek. bu gıda da kraliçe tarafından salgılanan besinle oluyor.

bu sebeple döllenmiş kraliçe almak gerekli. bu şekilde 10.000'e yakın yumurta bırakabiliyorlar. diğer türlüsü o ölçülerdeki camda kısmi yaşamdan başka bir şey olmayacak.

hadi bi hevestir biraz bakıp bahçeye salsak desek 13 ocakta karıncayı nerden yaratıcaz öylede bi problem var. neyse gereksiz ve zor gibi duruyo

Hayvan için ne kadar doğru bilmiyorum fakat gerçekten hoş görünüyor. Satan bir mağazada görmüştüm.

temin etmesi her türlü kolay sipariş ettiğin gün geliyomuşta hayvanlara işkencemsi bişey + karınca sıkıntı

Hayvanlar açısından doğruluğunu ben de bilemeyeceğim ama bende bir ara merak salmıştım bunlardan almak istiyordum ama baya zahmetli bir iş olduğunu anladım . Uğraşacak boş vakti olanlar için eğlenceli gibi gözüküyor.

boş vakitten ziyade yaz ayı olsa bi çılgınlık yapılabilirde şuan karıncayı nerden cıkarabiliriz ki :) benim için karınca bulabilicek olan varsa bi tanede ona hediye edebilirim bu karınca evinden :p

Bende bu ürünün taraftarı değilim. Söylenen herşeye katılıyorum. Hayvanalara yazık. Eğer beslenmek isteniyorsa araştırma yapılıp, karıncaların yaşabilecegi bir ortam hazırlanıp(Kum/Toprak) daha sonra başlanması lazım ama gerçekten çok ugras gerektircek bir iş.

kraliçe muhabbeti caydırıyo beni tutup 2 tane koyup üretebilsek elimden geleni yaparım. kaplumbağa beslemek daha kolay valla :)

Geri