Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Arkadasina yardim eden kaplumbaga

bedra

Gümüş 1 Üye
Yardımlaşmanın en güzel örneklerinden biri. Peki sizce kırmızı yanaklı su kaplumbağalarıda böyle birşey yapmayı düşünebilirler mi?

MissSevda

SKF Delisi
annelik iç güdüleri yok deniyor genelde. Bir üretici şu olaya şahit olmuş. Anne kaplumbağa yumurtasını suya bıraktıktan sonra yavaşça ağzına alıp kuru alana bırakmış :) bazen şaşırtabiliyorlar

castiel

Gümüş 1 Üye
ahaa kıyamam yaa :D bnmkile olsa dönüp bakmaz bile helal olsun xD ötekide bi teşkretseydi yahu :) ama insan seviniyor ya :D

castiel

Gümüş 1 Üye
büyük ihtimal bi şekilde dönerdi ama ondan daha büyükler dönemeyebiliyo hatta böle ölen çok kara kapluşu var hatta eskiden insanlar bildiğin işkence yapıyomuş çünkü kabuklarının iç kısmı çok lezzetli oluyomuş x/

VamPrelLa

SKF Delisi
Katılıyorum..hele canlı yem kullanan insanlara hiç tahammül edemyiorum :)

MissSevda

SKF Delisi
Kaplumbaga barinaginda bir resim vardi. Ülkenin birinde hangisi oldugunu hatirlamiyorum ama kaplumbagalari canli canli kesip yiyorlar. Barinagin sahibi çogu kez uyarmis, fakat bizim kültürümüz böyle canli kesilen hayvanlarin eti daha lezzetlidir cevabini almislar. Resimler çok dehset doluydu :(