Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Avrasya maratonu 17.11.2013

bumble bee

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar,

Her sene İstanbul'da düzenlenen Avrasya maratonuna elimden geldiğince katılmaya çalışır ve arkadaşlarımla olsun diğer insanlarla olsun hoşça vakit geçiririm. Belki Forumda da düzenli olarak katılan kişiler vardır ama geçen gün aklıma bir fikir geldi ve paylaşmak istedim.

Her sene gerçekleştirdiğimiz halk koşusunda kendi çapımızda eksantrik vukuatlar gerçekleştirmeye çalışırdık. Köprü üzerinde top oynama ile başlayan bu durum, yine köprü üzerinde kağıt oyunları, tavla, tenis, piknik vb. bir çok değişik varyasyon ile devam etti. Hep amaçsız olarak gerçekleştirilse de bu sene farklı bir durum söz konusu oldu. Çalıştığım yerde ki bir bireyin bir yardım kuruluşuna bağışta bulunulmak üzere kurumda ki herkese mail göndererek bağış toplayıp, yine kurumun kendi isimli t-shirt ünü giyme karşılığında yüksek bir meblağ bağışta bulunulacağını söyledi. Söz konusu bu kurumu tanıtıcı reklam karşılığında aklımda bu fikir uyandı.

Bizler buralarda sesimizin yettiği kadar su kaplumbağasının gerekli yaşam koşullarını anlatıp, her kaplumbağanın uygun bir ortama kavuşmasıyla huzur bulan üyeler olarak bu maratonda sesimizi daha büyük çapta duyurabilme olasılığı ile İstanbul da ikamet eden veya maratona katılacak olan üyeler toplanıp birlikte yürüyelim. Elimizde "Su kaplumbağası yeri ölüm fanusu değildir" , "Su kaplumbağası bir süs değildir" vb. yazılı kartonlarla bir çok kişiye bu mesajları ulaştırabiliriz. Emin olun istediğimiz tepki ve bilgi paylaşımını sağlayabiliriz. Bunu ben tek de yapabilirim ama "bir elin nesi var, iki elin sesi" atasözü gibi ne kadar çok birey o kadar dikkat çekebiliriz. Hem baktık gerekli ilgi alır ve bir çok yere gerekli mesajı gönderebiliyorsak, bunu her sene ritüel olarak gerçekleştiririz. İleride üzerlerimizde "Bilgi için sukaplumbağası.com" baskılı t sihrt ler bile olur.

Her çeşit guruplar her sene oluyor bu tür organisazyonlarda. Greenpeace, taraftar gurupları vb gibi bir çok amatör ve profesyonel gruplar. Neden biz de olamayalım ki !

Katılım gerçekleştirebilecek arkadaşlar burada gerekli sayıyı bulabilirsek hem tanışmış hem de forumda en baştan beri haberdar etmeyi amaçladığımız bilgileri bir çok yere ulaştırmış oluruz. Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle açıkçası katılım konusunda ben umutluyum. Siz değerli forum üyelerinden de inşallah gerekli ilgiyi bulabilirim.

http://www.istanbulmarathon.org/tr

Cvp: Avrasya maratonu 17.11.2013

köprüyü yakında taşıtlara kapayıp mesire yeri yaparlar artık. :smile: demek o maç yapanlar arasında sen de vardın. ankaradan destekliyorum sizi. hoş istanbulda olsamda gelmem zor olurdu ya. spora karşı dayanılmaz bir allerjim var. mabat yarım saat ayakta durdu mu hemen koltuk istiyor. orta katı da kiraya verdim, türk kası hazretleri bir türlü çıkmak istemiyor tahliye davaları sonuçsuz. :breh:

şaka bir yana güzel proje uygulamak güzel olur.

Bir kaç kez bulunmuştum bende. Geçen sene de katıldım. Ama malesef bu sene önemli katılamayacağım. Bende arkadaşımın hediye ettiği çizgi kaplumbağa resimli ve kaplumbağa terbiyecisi resimli t-shirt ler var :) aslında iyi olurmuş. Fikir mantıklı. Bu sene öncülüğünde başlatalım. Bir mani olmazsa seneye desteklerim.

Cvp: Avrasya maratonu 17.11.2013

2011 ve 2012 dışındaki lere 2008'den beri katılıyorum. Emin bahsettiğin gibi bir organizasyon yapamasak bile en azından katılan arkadaşlar olarak orda görüşebiliriz. Pazar günkü durumum cuma günü belli olacak. Kaydımı o gün yaptıracağım eğer müsait olursam.

Geri