Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aydinlatma Uv yardim

Aren14

Yeni Üye
Merhabalar arkadaslar, acil yardima ihtiyacim var..
Su kaplumbagalarim icin,
JBL ReptilJungle L-U-W Lamba alü (Flood) lamba almak istedim ama alttaki uyariyi anlamadim, bilen varsa izah edebilirmi?

https://m.trendyol.com/jbl/reptiljungle-l-u-w-35w-ter-lamba-p-43264461?boutiqueId=495094&merchantId=131308

Metal ısıtıcı spotlar konusunda herkesin bilmesi gereken bazı noktalar vardır: Metal ısıtıcı spotların açılması için yüksek bir ateşleme voltajı (5000 V) gereklidir.
Bu yüzden JBL TempSets LUW ürünlerinde olduğu gibi yüksek voltaja dayanıklı kabloların bulunması gereklidir. Bozuk bir lambanın durumunda, ateşleme parçası sürekli olarak
yanar ve bir yangın tehlikesi ortaya çıkar. Ayrıca, eski tip lambalar 12,000 V kadar yüksek voltajlara ihtiyaç duymaktadır. JBL TempSet LUW ise 20 dakika boyunca yanma
konusunda başarısız olursa, 5000 V ile ateşlemeye yapmaya çalışırken otomatikman kapanır. Düzgün bir lamba ya da duy yerine takıldığı zaman JBL TempSet yeniden fişe
takıldığında cihaz yeniden ateşleme yapmaya başlar

Jbl tempset duy setide satın almalısınız. Bu ürin sadece jbl temp set duyu ile uyumlu uyarısını yazmışlar.

Bundaki 5000 volt, 12000 voltlar uv ışınıyla alakalı olmalı. Evde kullandığımız volt ile alakası yok. Öyle olsa şebeke 220 V o ampulün telini bile kızartmaz.

Geri