Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bacağında yara var

olivia-peter

Bordo Bereli
Bugün kontrol ederken gördüm bacak iç kısmında bir yara var. Yanmaya benzemiyor, Saldırı sonucu yara yada ısırma gibi değil. Daha çok sürtünme ile oluşabilecek bir soyulmaya benziyor. Hani elimizi falan çarptığımızda olduğu gibi. Çok derin değil çok yüzeyselde değil. Yani çok az kırmızılı iç kısım görünüyor. Çok eski bir yara değil ya dün yada bugün olmuştur yeni daha.

Tahminen hızla kuru alandan atladığı bir anda mango ya sürtmüş olabileceği.
Bu kadar tarif edebiliyorum, tahminlerim böyle sizin fikirlerinizi merak ediyorum :(
Ciddi bir şey değil ama ne yapmalıyım?

Fotoğraflar çok iyi değil ama durmadı ne yazık ki, yaklaştırınca daha iyi görebilirsiniz.
mailto:/1j/t/vvb2q.jpg
mailto:/1j/t/vv9xy.jpg

Cvp: Bacağında yara var

bir yere çarpma veya mangoya sürtme gibi bir şey olabilir. diğer tarafında da bu varsa ısırmaya bağlı ezilme de olabilir. kulak pamuğunu sürtüp kontrol et, çıkacak gibi mi ? baticonda sür. ufak bir ihtimal ama A vitamini zehirlenmesine benzer bir durumda da bu görülebilir. yakın zamanda deri değişimi yaptı mı ? veya devam ediyor mu ?

Gecmis olsun. Dediginiz gibi bir yere carpmis veya isirilmis olailir ama bana kendiliginden olusmus bir yara gibi geldi. Umarim degildir ve en kisa surede atlatirsiniz.

Geçmiş olsun Neslihan. Tam göremiyorum ama soyulma varsa bir sürtünme olabilir. Bana kahverengi gibi geldi rengi ama yarın bilgisayardan daha iyi incelerim.

cem' Alıntı:
bir yere çarpma veya mangoya sürtme gibi bir şey olabilir. diğer tarafında da bu varsa ısırmaya bağlı ezilme de olabilir. kulak pamuğunu sürtüp kontrol et, çıkacak gibi mi ? baticonda sür. ufak bir ihtimal ama A vitamini zehirlenmesine benzer bir durumda da bu görülebilir. yakın zamanda deri değişimi yaptı mı ? veya devam ediyor mu ?

Diger tarafında yok, deri soyulmuş gibi daha çok, yakin zamanda deri degisimini farketmedim hic, ama ciddi anlamda tabakalari kalkti bugun birazda oyuzden erken temizlik yaptim suyun ustunde tabakalar yuzuyordu seffaf seffaf. Batikon suruyorum. Avitamini zehirlenmesi ihtimaline gore neyi dikkate almaliyim ?

Tesekkurler Pervin Insallah degildir.

Evet resimde kahverengi gibi ama aslinda pembemsi bir rengi var Emre. Ilk gordugumde deri parcacigi uzaniyordu, biraz yuzdukten sonra ve şimdi pamuklu çubukla baktigimda deriler kopmustu sadece soyulmus yer var. Cok küçük bir yara zaten ama 5 gun yokum ona gore onlem almam lazim. Baticon tamamdır.

eğer A vitamini fazlası olursa gammarus ve marulu kesmelisin. ikisi de A vitamini açısından zengindir.

hayvanın bir yere sürtünmüş olması muhtemel. sonuçta aynı şeyleri her ikisi de yiyor.

Ben resmi detaylı göremeyince mantara karşıda bir düşünce oluşup kahverengimi diye sordum.
Gerçi her ihtimalde soyulma olmuş ise ne mantar ne vitamin fazlası. Bir sürtünme olduğu kesin.

Geçmiş olsun ufaklığa o kadar çok ar-ge çalışması yapıyolarki biryere sürtünmesi çok normal Allahtan kötü birşeyi yokmuş

Bacağında ki yara iyileşmiş, normal deri rengini almış sayılır cok az bir renk farkı var. Sadece ilk gün batikon sürüp gitmiştim başka hiç bir şey yapılmadı ama kuru alana çıkıp yaralı bacağını ışığa doğru uzattığını görenler olmuş :)

Yani tahminlerimiz doğruydu sanırım sürtünme ile soyulmuştu. Konu sonuçlanmıştır.

Geri