Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bacaklarda Şişlik - Obezite Durumu Var Mı ?

Cerberus

Bronz 5 Üye
Arkadaşıma ait olan ve kabuk boyu 4.5 cm olan kaplumbağanın resimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ayak çevrelerinde bariz bir şişlik mevcut. O yaştaki bir kaplumbağa için bu resimler normal midir? Obezite Durumu Var Mıdır ? Var ise neler yapılması gerekir ? Yorumlarınızı bekliyorum

Resimler : mailto:/oQEcGWU.jpg
mailto:/4UjcKJe.jpg
mailto:/WIXdY5k.jpg

Cvp: Bacaklarda Şişlik - Obezite Durumu Var Mı ?

hayvana yem harici başka bir şey veriyor musun yüzdüğü alan geniş mi ? ölçüler nedir.

Dediğim gibi, arkadaşa ait, zaman zaman marul verdiğini biliyorum sadece onun haricinde bir şey vermiyor. 40 45 cm genişliğinde bir akvaryumda bakıyor hayvana

hayvanda obezlik var.

tuzlu ürünler, et ve işlenmiş etler verilmemeli. şekerli ürün ve meyvelerde. bunlar olduğu gibi zararlı. yemler gerekli ihtiyacı olanı karşılar.

yiyeceği yemler kafa hacmini geçmeyecek. hayvan enerjisini atmak için boyca uzun ve derin akvaryumda kısaca geniş alanda yüzmeli. hayvan marul yiyor ise yaşça ileri buna rağmen gelişme göstermemiş. su ve kuru alan için ısıtmaları var mı ? bunlar üşümemesi yanında metabolizmasını da çalıştırır.

ara geçişli olarak 100 lt'ye yakın bir akvaryum almalı ya da 80*50*50 ömürlük bir akvaryum. o akvaryuma malzeme koyulduğunda hayvana yüzecek yer kalmaz.

Bugün konuştum ve Söylediğiniz herşeyi anlattım 50x20 ve 30cm yüksekliğinde akvaryum kuru alan ısıtıcısı iç filtre ve su ısıtıcısı mevcut. Fazlalık malzemeleri de kaldırttırdım. Şuan için yapabileceği ekstra başka bir şey var mı ?

yazdığım şeyleri yapsın yeterli günlük kafa hacmini geçmeyecek şekilde iki öğün verecek. yem olarak kullanacakları raffy P, kurutulmuş yemde tropical başta olmak üzere bulamazsa tetra, jbl veya sera raffy I'dan birisi, reptomin 100'lük ile başlarsa iyi olur. raffy P'deki kırmızıları ayırıp ayrı bir günde haftada bir verecek. yerse marul kıvırcığın orta körpe yapraklarından versin. başka yiyecek kullanmasın. hepsi bu kadar.

www.juenpetmarket.com da satılıyor netten alırsa.

Geri