Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bakamadıgımdan sahiplendirme

Srknkyn81

Yeni Üye
İzmir menemen de bulunan dişi erkek 2 adet kaplumbağa mı yem ve akvaryumu ile sahiplendirme istiyorum ilgilenen arkadaşlar msj yazabilirler...

Ekli dosyalar

• IMG_20211004_095125.jpg
    IMG_20211004_095125.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20211004_095201.jpg
    IMG_20211004_095201.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20211004_095116.jpg
    IMG_20211004_095116.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 53
Foruma hoş geldiniz.

Bu hayvanlar yerli tür olan çizgili dere kaplumbağasıdır. İzmir civarında yaşadıkları göl, gölet gibi yerler var. Bu bölgeleri tesbit edebilirseniz ve fazla geç kalmadan oralara bırakabilirseniz hayvanların adapte olma şansı var. Hava henüz soğumadı izmirde.

Bu arada kullandığınız yem jbl agivert sanırım bu kara kaplumbağası yemidir. Bunu su Kaplumbağaları yemiyor. Bu süreçte sera raffy P ve herhangi bir markanın gammarusunu alabilirsiniz.

Foruma hoş geldiniz.

Bu hayvanlar yerli tür olan çizgili dere kaplumbağasıdır. İzmir civarında yaşadıkları göl, gölet gibi yerler var. Bu bölgeleri tesbit edebilirseniz ve fazla geç kalmadan oralara bırakabilirseniz hayvanların adapte olma şansı var. Hava henüz soğumadı izmirde.

Bu arada kullandığınız yem jbl agivert sanırım bu kara kaplumbağası yemidir. Bunu su Kaplumbağaları yemiyor. Bu süreçte sera raffy P ve herhangi bir markanın gammarusunu alabilirsiniz.
Dogrudur cocuklara hediye olarak satınalınıp getirildi ama bakamadıgımız icin sahiplendirelim dedik, dogal yaşam alanı olarak ta ben denk gelmedim gormedim görsem o alanlarda bırakabilirim

Sizin o tarafta dikilinin biraz ilerisinde gülkent sitesiydi sanırım bayağı büyük bir site, birkaç sene evvel orada plaja doğru bir sazlık görmüştüm orada vardı çizgililer.

Ürkmez gümüldür taraflarında da göletlerde görmüşlüğüm var ama size uzak düşer.

Geri