Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

balık akvaryumunda kaplumbağa beslenir mi? su miktarı ne olmalı?

murat yazıcı

Bronz 2 Üye
kaplumbağlarımı balık için yapılmış akvaryuma kuydum çünkü ölüm fanusunda yaşamalarına gönlüm razı olmadı artık. 3aydır benimleler biri ŞUTİK diğeri PATİK. akvaryumum 15cm en, 26cm yükseklik, 35cm de boy. içinde doğal taş koydum yüksek akvaryum olduğundan taşta yüksek. akvaryumu 18cm kadar dolduruyorum ama doğru mu yapıyorum merak ediyorum. hayvanlar mutlu fakat yanlış birşey yapmaktan korkuyorum. taşın girintilerinde dinleniyorlar. nefes almak için taşa tutunarak yukarı çıkıp iniyorlar. fikirlerinizi merak ediyorum.

Cvp: balık için yapılmış bir akvaryumda kaplumbağ beslenir mi? su miktarı nasıl olmalı?

2 kaplumbağa için o çok kuçuk bir ebat büyük akvaryum alamıyorsanız 1 mılyoncudan buyuk bir saklama kabı alın1

ve ısıtıcı şart mınıumum 15 tl ısıtıcı alır ılerleyen zamanda filtre 10 tl ve kuru alan için lamba çalışma lambası warsa onu değerlendirin yoqsa bir çalışma lambası alıp kuru alna doğrutun

bir foto atarsanız daha çok yardımcı oluruz forumca .

Cvp: balık için yapılmış bir akvaryumda kaplumbağ beslenir mi? su miktarı nasıl olmalı?

fanusta yaşamalrına gönlüm razı olmadığı için ancak bu akvaryumu bula bildim tabi zamanla tüm ekipmanlarını alıcam. merak etdiğim ilk akvaryuma koyduğumda boğulmalarından korktum belki benim gözüm fanusta öyle yaşamalrına alıştığı içindir. su kaplumbağlarında su miktarının fazla gelmesi diye birşey olabilir mi?sitede yeniyim resim eklemeye calışıcam

ısıtıcı ve filitren varmı

hayır kaplumbağalrın yuzmeye ihtiyacı wardır ne kadar su okadarr iyi ama suyun 25- 33 derece olması lazım hala kalriferler yanıyorsa üstüne koy az da olsa faydası olur ve ısıtıcıyı hemen alman lazım soğuktan hemen olebiliyorlar benim 1 kapluşum bu yuzden öldü.

bugün yerleştirdim kaplumbağlarımı akvaryuma ısıtıcısını ve filtresini daha almadım ama alacağım.

petshopcuya gidip 50 watt su altında çalışabilen bir ısıtıcı al tahmınımce 10-15 tl dir. alamazsan idare için petşişeye sıcak su koy faydası olur ve 3 saatte bir değiştir geceleyın uşuyecekler ama :59:

su soğuduğu zaman 1.5 litre kadar alıyorum sıcak su ekliyorum şimdilik böyle suyu sıcak tutuyorum. bunun bir zararı olur mu?

suyun çok sğumamasına ozen gosterın bi soğuk bi sıcak bi bakarsın ölmüş

sabahleyın sız dediğinz gibi ıstın suyu gece pet şişeye sıcak su koy suya batır o suyu dengeler bi müddet

eğer büyük akvaryum alamıyacaksanız büyük bir saklama kabı alın daha rahat ederler

ve kuru lana ısıtıcı lamba doğrult varsa hemen yap ısıtıcı lamba derken çalışma lambası tarzı

ama gece kapat ışığı varsa gece lambası doğrult hem havayı ısıtır dışarda uşumezler

ısıtıcı ve ışık sorununu haledeceğim. 3aydır bendeler ve boyları 5cm cıvarı ısıtıcısını ve ışığını aldığımda bu akvaryumda en azından büyüyene kadar idare edebilirlermi sizce yoksa kaplumbağ akvaryumu da almam lazımı

ve son larak akvaryumunu kullanacaksan ebatları küçük olduğu için askı filtre almanı öneririm yer tutmaz ve dalga yapmaz dahası iyidir

ama bence biran önce 100 litre üstü bir akvaryum al alamıyosan akvaryumda durmasın 1 mılyoncudan büyük bir kap al yatıyorum iyi geceler yarın tekrar konuşurız

RE: balık için yapılmış bir akvaryumda kaplumbağ beslenir mi? su miktarı nasıl olmalı?

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakiminda-temel-bilgiler.html

Bu konuda kaplumbağalar için nasıl bir sistem hazırlamanız gerektiğini anlattım. Okursanız neler gerektiği hakkında yardımcı olacaktır.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Bu konuda da beslenme düzeni yazılı.

murat yazıcı' Alıntı:
su soğuduğu zaman 1.5 litre kadar alıyorum sıcak su ekliyorum şimdilik böyle suyu sıcak tutuyorum. bunun bir zararı olur mu?

Bu kesinlikle olmaz. Hayvanları ani ısı değişimine maruz bırakıyorsunuz. Ayrıca koyduğunuz sıcak su onları haşlayabilir. Bir pet şişeye kaynar olmamak üzere sıcak su doldurup akvaryuma koyun. Bu kalırifer gibi suyu kısmen ısıtır. Bunu iki saatte bir değiştirin. Derece ile ölçerseniz daha rahat ayarlama yaparsınız.

Isıtıcı 15 tl filtre 10 tl ısıtıcı lambada 5-7.5 tl arası 30 liralık bütçe ile ihtiyaçlarını karşılayabilirsin akvaryumun küçük ise saklama kapları oluyor onlardan alabilirsin

Emre bey yönlendirmeler yapmış,site içi aramadan merak ettiğiniz konuları araştırıp öğrenebilirsiniz.
Amatör bir ruhla girmişsiniz bu işe umarım kazasız belasız sağlıklı bir hayat sürersiniz kaplumbağalarınızla beraber.

dolpihin diye bir ısıtıcı aldım 50w termostatlı. satan adam bunu verdi daha doğrusu abi bunu 24dercede suyu sabit tutar dedi ama çalışma ışığı yanmıyor 32dereceye ayarladığımda ışık yanıyo 24e ayarladığımda ışık sönüyo. o zaman 24 derecededir o yuzden sönüyodur diyeceksiniz ama su soğuk

RE: balık için yapılmış bir akvaryumda kaplumbağ beslenir mi? su miktarı nasıl olmalı?

Derece ile ölçüm yapıldı mı? El ile bakıldımı o ısı serin gelir. Derece ile ölçtüğünüzde uygun değere gelemiyorsa ya arızalı yada kalibrasyonu bozuk demektir.
Önce derece ile ayardan üç saat sonra kontrol edin.

emrenin dediği gibi derece bu tip durumlar için şart. elle algılama netlik sağlamaz. elin soğuksa su sıcak gelir, elin sıcaksa su soğuk gelir. ben kışın eve gelip suya değdiğimde çok sıcak gelirdi mesela.

Geri