Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Baloncuk çıkartıyor ama geceleri

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Cahide Bübü Gündüz normal bir kaplumbağa ama gece uyurken ne zmaan baksam baloncuk var burnunda... Sabah hiç olmuyor... Akciğer enfeksiyonu desem her zamanki gibi karada duruş süresi...Çok duruyor ama arada atlıyor, özellikle de kafamı görünce karada bana doğru yürümeye uğraşıyor oradan tırmanma falan... İştah desem obur... Ağzını da öyle hasta gibi açmıyor, gözler normal... Alt kabuk sadece eskiden kalma izleri var başka yok... anlayamadım gitti...
 

Akarakurt

Admin
Yönetici
Katılım
21 Eki 2007
Mesajlar
1,891
Net birşey söylenemez ama endişelenicek bir durum yok gibi geliyor.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Bir süre daha gözlemle şu an endişe etcek bir şey yok gibi görünüyor. Baloncuk her zaman akciğer enfeksiyonu işareti değildir akciğer solunumu yapan hayvanlar sonuçta ve suya girip çıktıklarında dalabilmek için falan bir miktar hava bırakırlar bu da suda baloncuklar olarak görülür geceleri de nefes verirken çıkartıyor olabilir o baloncukları. İştahı iyiyse hareketliyse ve kuru alanda geçirmiyorsa zamanının çoğunu endişe etme ama bir süre daha iyice gözlemle emin olabilmek için.
 

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
bence endişelenecek bişe yok benimde kaplumbağalarımda var aynı olay. geceleri yüzerken ağızlarıyla köpürcük yapıolar ve benı rahatsız eden bı ses çıkarıolardı aylardır.. şimdi başka bı odaya aldım akvaryumu rahatım=) galıba bu kaplumbaların genelınde olan bı davranış..
 

panpon

Altın 2 Üye
Katılım
7 Eyl 2009
Mesajlar
281
önemli birşey değil bazen balıklarda yapıyor ayrıca ben bazen akvaryumdan çıkartıyorum onları suya koydum zaman hemen baloncuk çıkartıyorlar rahat ol ;)
 
Üst