Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bazı Yemler Ve İçerikleri

jbl agil ana yem olarak kullanilabilecek protein degeri yuksek kaliteli bir yem.

Cvp: Bazı Yemler Ve İçerikleri

JBL Agil kullanıyorum ve kaplumbağalar tarafından sevilen bir yem. JBL kaliteli ve vitamin destekli bir yem, öneririm. Yemin tek dezavantajı yavru kaplumbağalarım zor yemesi. Bu sebeple 5-6 cm üzeri kaplumbağalar için daha uygun.

"Sera Reptil Raffy P" kutusunun içerisinde çeşitli renklerde yemler var. mesela en çok dikkat çeken kırmızı yem, bunun dışında hardal sarısı ve açık sarı yem.
Bu yemleri vermem gereken bir sıklık var mı? kırmızı yem çok az bulunuyor, diğer renkler daha fazla. en çok hangi rengi hangi sıklıkla vermeliyim?

yani bunlar sadece öylesine renklendirilmiş ise, kırmızıyı ard arda 3-4 kez vermemin bir sakıncası olur mu?

teşekkürler şimdiden.

kırmızı mineral yem. hardal tahıl içerik diğeri protein içerikli. ben verirken bir kırmızı diğerlerini de eşit veya bir eksik bir fazla veriyorum. ben de ayrıca mineral yem var. elinde bu yoksa vitamin damla verdiğin günden uzak bir günde ver kırmızıyı.

Cem bey merhaba, mahalledeki bir petshopdan 100 lük reptomin aldim ama üstünde son kullanma tarihi yok, yemi actim kokladim temiz kokuyor ama eski olma ihtimali var. Yem sert, kolaylıkla parçalara ayriliyor(parçalayinca kırıntı dökülmüyor). Ne önerir siniz? Vermeli miyim? Teşekkürler.

Reptoda tarih kabın alt kısmında yazar. Yem taze kokusu normal ise kullanabilirsin. Bayatlayan yem kurur sertleşir. Kokuda acı bir burnu yakma gibi his olur. Hayvan yiyor ise sorun yoktur. Bayatlamış yemi yemek istemez yese dahi kusmaya çalışır.

SKT yok nedense hicbir yerinde kutunun o yuzden sordum, tesekkürler cem bey.

Karanlikta telefonun flash isigi ile baktim zar zor gorunuyor 2014 diye okudum. Ne sahtekarlar ya tiner gibi birseyle silmisler sanirim.

Ortalama 2 sene gibi bir ömrü olur. Skt 2014 ise götürüp ver değişsinler. Ama gideceğin yer yürüme değilse değmez yol parası aynı hesaba gelir.

Kaplumbağa yemleri petshoplarda fazla satılan bir ürün değil dolayısıyla yem fazla alınmaz ve elde kalır. Bu sebeple netten satın almak garantidir. Alacağımız siteler bellidir. Bunlar çok satış yaptığı için taze yem sürekli tedariklenir.

Geri