Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beloşun ürkek davranması

beloş

Yeni Üye
slm konuyla ilgisi yok biliyorum ama internet özürlüyüm konu  açmayı bilmiyorum 

benim kapluşum beloş bana çok alışamadı suyayken kuru aalana çıkınca  ben yanına yaklaşınca suya atlıyor elimden yem yemiyor ne yapmam gerek. kabuk boyu 5 cm aldığımda 2.5 cm di galiba elime cok alıyorum etkisi varmıdır. tesekkür ederim. dişimi erkekmi belli olurmu artık.

RE: Acil kabuk!!

Ele alma hayvanı strese sokar. Bu da savunma olarak uzak durmasına sebep olur. Hayvanı sağlık kontrolü hariç ele alınmaz. El öncesinde ve sonrasında bol sabun ile yıkanmalıdır. Öncesi hayvanın sağlığı sonrası bizim için salmonella taşırlar. Her türlü akvaryumla ilgili işlemden sonra el yıkanmalıdır.

Hayvana dokunma bir süre sonra yaklaşıp elden yemeye başlayacaktır.

Yem olarak sera raffy P ve gammarus yoksa sera raffy I al. 6 cm'yi geçince tetra reptomin veya eheim prof. food ve ekstra olarak jbl agil.

Kaçma işi her boyda olur. Kuru alan en savunmasız oldukları yerdir. Arada güvenbağı oluşunca ani bir hareket olmadığı sürece yerinde durma hali olur.

Cinsiyet 10 cm kabuk boyu civarına kadar belli olmaz.

Konu açarken anasayfada ilgili olan ana konuya gireceksin. Sağ üst ve alt köşede yeni konu yazan yeşil butona basarak yeni konu açabilirsin.

Geri