Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Bir kaç sorum olacak bakarmısınız

hSn24

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben 3 gün önce 2 tane kapluş aldım şu sıralar çok çekingenler korkutucak bişeyde yapmadım ama yemlerini yemiyorlar Turtle Stick marka yem var ama bi türlü yediremiyorum en kısa zamanda akvaryum alıcam he bide şuan baktığım kaptaki sıcaklık 24 derece sizce uygunmudur ?

Akarakurt

Admin
Yönetici
3 günlük yeniler daha zamanla alışırlar
Su ısısı28 derece sabit olması gerekir

VamPrelLa

SKF Delisi
Yem olarak Sera ve tetrayı tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır :)

vamp_betl

As 1 Üye
sanyu iyi mi?ben sanyu kullanıyorum.bir de turtle stick var ama kapluşum onu sevmiyor.

tubidik

SKF Delisi
Sanyu turtle sticke nazaran daha iyi evet ama sera ve tetranın yemleri piyasadaki en kaliteli yemler.

vamp_betl

As 1 Üye
elimdeki bitince onlardan alırım.zaten küçük bir paket.yine de uzun sürer bitmesi.yeminin çeşitli olması gerekiyorsa bitmeden de alabilirim.sizce almalı mıyım?

tubidik

SKF Delisi
İmkanınız varsa alın yem çeşitliliği kapluş için iyi olur.İmkanınız yoksa elinizdeki yem bitince de alabilirsiniz.

antifbyigit

SKF Delisi
Enkısa zamanda akvaryum alın alırkende ısıtıcı alın ve suyu ola bildiğince yüksek titun ozaman kapluşunuz çok mutlu olur ve size çabuk alışır. :D

vamp_betl

As 1 Üye
tubidik' Alıntı:
İmkanınız varsa alın yem çeşitliliği kapluş için iyi olur.İmkanınız yoksa elinizdeki yem bitince de alabilirsiniz.

imkanım var.zaten ıspanak turtle stick olanı hiç yemiyor.tek çeşit yani.yarın alırım yemi.teşekkürler.

antifbyigit

SKF Delisi
Yemi düşünmeden önce akvaryum ve ısıtıcı almanızı öneririm. Not:Kuru alanı unutmayalım :D

vamp_betl

As 1 Üye
akvaryum alırken büyüyeceğini de hesaba katıp imkanınız olan en büyüğünü almanızı öneririm.

batsguer

Altın 4 Üye
Benim ninjam 2 günlükken yemişti
damaklarını kullanarak yiyorlar ellerinle istediği büyüklükte ayırıp ısırıp yiyorlar