Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bir kaç sorum olacak bakarmısınız

hSn24

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben 3 gün önce 2 tane kapluş aldım şu sıralar çok çekingenler korkutucak bişeyde yapmadım ama yemlerini yemiyorlar Turtle Stick marka yem var ama bi türlü yediremiyorum en kısa zamanda akvaryum alıcam he bide şuan baktığım kaptaki sıcaklık 24 derece sizce uygunmudur ?

3 günlük yeniler daha zamanla alışırlar
Su ısısı28 derece sabit olması gerekir

Yem olarak Sera ve tetrayı tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır :)

sanyu iyi mi?ben sanyu kullanıyorum.bir de turtle stick var ama kapluşum onu sevmiyor.

Sanyu turtle sticke nazaran daha iyi evet ama sera ve tetranın yemleri piyasadaki en kaliteli yemler.

elimdeki bitince onlardan alırım.zaten küçük bir paket.yine de uzun sürer bitmesi.yeminin çeşitli olması gerekiyorsa bitmeden de alabilirim.sizce almalı mıyım?

İmkanınız varsa alın yem çeşitliliği kapluş için iyi olur.İmkanınız yoksa elinizdeki yem bitince de alabilirsiniz.

Enkısa zamanda akvaryum alın alırkende ısıtıcı alın ve suyu ola bildiğince yüksek titun ozaman kapluşunuz çok mutlu olur ve size çabuk alışır. :D

tubidik' Alıntı:
İmkanınız varsa alın yem çeşitliliği kapluş için iyi olur.İmkanınız yoksa elinizdeki yem bitince de alabilirsiniz.

imkanım var.zaten ıspanak turtle stick olanı hiç yemiyor.tek çeşit yani.yarın alırım yemi.teşekkürler.

Yemi düşünmeden önce akvaryum ve ısıtıcı almanızı öneririm. Not:Kuru alanı unutmayalım :D

akvaryum alırken büyüyeceğini de hesaba katıp imkanınız olan en büyüğünü almanızı öneririm.

Benim ninjam 2 günlükken yemişti
damaklarını kullanarak yiyorlar ellerinle istediği büyüklükte ayırıp ısırıp yiyorlar

Geri