Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Birbirlerinin kafasına vuruyorlar.

bıdık-şıpıdık

Gümüş 4 Üye
benim şirin kapluşlarım elleriyle birbirlerinin kafasına vuruyor .. yem vericeğimi anlayınca birbirlerini ittiriyorlar.. birbirlerine zarar verecekler diye ödüm kopuyo ..ikisinii ayırmalımıyım yoksa bu normal mi??:ff::ff:

Cvp: birbirlerinin kafasına vuruyorlar

eğer birbirlerine zarar verecek kadar şiddetli değilse ayırmanıza gerek yok

Bunu benim kaptülerim de yapıyor :D Tam vurmak demeyelim de ittiriyorlar birbirlerinin üzerine tırmanıyorlar yem vereceğim zaman.
Akvaryumda da erkek hegemonyası olduğu için dişi aç kalıyor genelde. Elimle yediriyorum ben de ona.

Akvaryumun önüne gelince yem yiyeceklerini anlayıp ta akvaryumun öteki ucundan koşa koşa geliyor hayvancıklar :D

bu konuda yapacağınız en temiz iş elinizle ağızlarına tıkamak, suya atarsanız birbilerine dalıyorlar.

yemleri ucundan tutun ve yaklaştırdığınızda ağızlarını açarlar. tam ortalayıp uzatın zaten yeme odaklandıkları için elinizi ısırma durumları yok. siz boş el suya değmeyin. o zaman yem varmış gibi ısırıyorlar ama ısırıklarından dolayı birşey olmadı bende şimdiye kadar.

Yemleri tırnaklarınız kaplumbağanın ağzına gelecek şekilde tutarsanız parmağınızı ısıramaz.

teşekkürler.. dediklerinizi uyguladım sorun olmadı çok saolun ..:smile::smile:

Geri