Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Boğanın Merhameti

AEK

Bordo Bereli
mailto:/A2ZbgL.jpg

Yarışın son mücadelesinde gücünü yitiren Alvora yıkılır. Boğanın ona yaklaştığını görünce korkulu sonun yaklaştığını hissetti. Lakin boğa ona hiç birşey yapmadı. Yarıştan sonra matador açıklamasında şöyle diyor: "Boğa gözümün içine bakarak bağırdı, böyle sadece bağırdı. Sırtına oklar batırdığım hayvan bana zarar vermedi, istese beni orada öldürebilirdi fakat sadece gözlerime bakıp bağırdı. Her hayvanda olduğu gibi onun gözlerinde de masumluk vardı. Yüreğimde adaletin hıçkırarak ağladığını işittim. Belki de bağışlanırdım, lakin itiraf edemedim. Kendimi dünyanın en vahşi mahluğu gibi hissediyordum.

Not: Eski bir haberden alıntıdır.

Cvp: Boğanın Merhameti

Bende bu boğa güreşleriyle ilgili bir yazı okumuştum bulabilirsem paylaşırım, boğaların bu arenaya çıkarılmadan önce nelere maruz kaldığını anlatan bir yazıydı. Güya avrupa birligi bizi beğenmiyor. Kendi yaptıkları bu vahşice katliamı görmezden geliyorlar, o hayvanların ne suçu var da böyle acılar çektiriliyorlar anlamış değilim birde bizim kurban bayramımıza laf ediyorlar. Tamam biz hayvan öldürüyoruz fakat hadislerde Kur'An da da belirtiliyor, hayvanı acı çekmeyeceği en hızlı bir şekilde kurban edin diyor. Hayvana acı çektirip işkence etmiyoruz biz. Lakin bu güya modern avrupalı ülke ve bunun gibi bir çok ülkede böyle işkenceler mevcut ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten. İnsanlıgımdan utanıyorum böyle şeyler gördükçe. Paylaşım için teşekkürler.

Bugün bir yazıda da Danimarkalıların balina katliamını okudum Zeki. Resimler vardı. Onu eklemek istemedim. Birde koyda seyredenler arasında çocuklar falanda var. Bir kasabaydı sanırım. Hatta haberin yorumunda biri en büyük deniz canlısı (balina, fok, deniz aslanı, kutup ayısı vs) katliamlarının Kanadalılar tarafından yapıldığından bahsetmişti. Bunlar onlar kadar olamıyoruz diye adlandırılan ülkeler Zeki. Hani medeni hayvan haklarında en üst noktadaki Avrupa ülkeleri. Bizde şahsi olaylar var, yetersizlikler var, maddi kazanç uğruna bir kısım kötü niyetli kişiler var ama bunun gibi ulusça kabul edilen bir işkence şovu yok.

Yani kandimizi eleştirirken toplumu küçümsemeyelim. Gelişmiş ve canlı hayatına önem veren olarak gözükenlerinde o kadar iyi niyetli olmadıklarını bilelim.

mailto:/a47ujt.jpg

Boğa agresif bir hayvan değildir, “boğa güreşi” boyunca sinirli olmasının ve matadora saldırmasının sebebi 2 gün önceden başlayarak korkunç bir şekilde işkenceye maruz bırakılmasıdır. Aslında seyircilerin izlediği sağlıklı, normal bir boğa değil, zayıflamış, yarı kör, psikolojik olarak yıpranmış ve böylelikle ona işkence edenlere zarar veremeyecek hale gelmiş bir boğadır. Kulaklarına ıslatılmış gazete kağıtları sıkıştırılıyor, görüşünü bulanıklaştırmak için gözlerine vazelin sürülüyor, nefesini zorlaştırmak için burun deliklerine pamuk sokuluyor ve genital bölgesine iğne yerleştiriliyor.

Ayrıca bacaklarına yanıcı bir solüsyon sürülüyor, bu da boğanın dengesini kaybetmesine yol açıyor ve de yere uzanmasını engelliyor. Canlandırmak ya da yavaşlatmak için ilaçlar veriliyor. Güreşten 2 gün önce ufak, karanlık bir kafeste tutuluyor. Dışarı bırakıldığında ne yapacağını bilemez halde koşturmaya başlıyor, tünelin sonundaki ışığa doğru gidiyor, çektiği acının artık sonuna geldiğini düşündüğü anda kendini güreş sahasında buluyor.

Aslında asıl hayvanlar,canavarlar biziz...

Son olarakta uzun bir kılıç ensesinden sokularak hayvan yere yığılıyor ve sözde şov bitiyor. Haberdeki matadorun son cümlesi herşeyi açıklıyor.

uzun kılıcı son safhada sol kürek kemiği ile omirilik arasına saplayıp kalbini deliyorlar. eğer hayvan ölmemişse ense köküne kama sokup sinirini kesiyorlar. tam iğrençlik avrupanın ortasında AB ülkesi bunu yaparken onlara laf yok bizim her işimize karışıyorlar. meksikada en azından gösteri yapıyorlar hayvanı öldürmüyorlar.

Ab falan hikaye abi. Hiçbir şey gösterildiği gibi değil Türkiye ne olursa olsun avrupaya bakarak cennet. Örneğin ingilterede londrada times parkında saat 10 dan sonra her pislik oluyor. Tvlerde gösterilen çoğu şey manipüle ediliyor. Ortadoguya bakarakta islamiyetin en güzel yaşandığı yer Türkiye. Hele suudiler. Örneğin bizde bir gelenek vardır yaslilarimiz falan yataklarını sererken ayak tarafının kıbleye taraf olmamasına özen gösterirler. Binlerce km ötede duyulan saygıya bakın. Yerli suudisi takarunasi farketmiyor.Haremde adamlar kabeye karşı aralarında 100 150 metre var iken ayaklarını uzatarak dana gibi yatıyor.Kuran bizde bastacidir orda çok yere koyan gördüm. Velhasıl kelam ülkemizin insanida orfude aneneleride öyle güzel öyle güzelki ne bir hayvana eziyeti meşru gösteriyor ne de zevk için öldürmeyi.Kurban bayramlarinda dedem kesilecek hayvani öyle güzel sever okşar telkin ederdi hatırlıyorum nur içinde yatsın. Ancak çoğu avrupalida bu yok. Ne hayvan sevgisi ne başka bir şey. Çoğunluk dilde hristiyan pratikte pek din dinayetle ilgilenmiyorlar. Merhamet yoksunu insanlarda çok. Öl bayil adam sana dönüp bakmıyor hele Müslüman olduğunu biliyorsa hep sana mesafeli tedirgin yaklaşıyor ve bunu çok belli ediyor

suudiler Allahtan daha fazla krallarından korkuyor. onların müslümanlıkla alakası yok. emeviler zamanında islamiyet dejenere oldu. şimdi başım duman unuttum ismini, 4 halifeden sonra başa geçen muaviye mekkenin şeyhini oğluydu. o büsbütün bozdu. şimdiki arabistan din sistemi onun üstüne kuruludur. kendilerine göre uydurdular. bizim müslüman kesimden bazıları gerçek islamiyetin onların yaşadığı şekil sanıyor ne yazıkki, oysa gerçek islamiyeti örf ve adetiyle yaşayan türkiye.

bırak yatağın kıbleye göre düzenini camiden uyuyan adamdan ne beklersin ki. zamanında bir akrabam ile konuşmuştum. almanyadayken bir neonazi ile konuşmuş. burada bu kadar arap yaşıyor neden sadece türklere saldırıyorsunuz diye adam "biz Allah'a peygamberinize söverken araplar bende beraber der. ama türklere söyledin mi hemen tepki verirler" demiş. bu sebeple sevmeyiz demiş. arapların müslümanlığı zora girince bitiyor. bugün islamiyeti lekeleyenlerde onlar.

Çok haklısın abi. Petrol işletmelerinin büyük kısmı british petrolde. Kral abd uşağı. Mekkede burger king pepsi medinede mcdonald's Coca cola :):):)

Eeee özenti milletiz kendi kültürümüzü yaşamayı ayıp sayar yabancılaşanlara görmüş bilmiş deriz, bildiğimiz doğruyu yapmaktansa gördüğümüz yanlışı taklit etmeyi severiz. Dinde de böyle kültürde de herşeyde.

Geri