Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu ürünler iyi mi

Ervaaaaa

Bronz 5 Üye
00C52F48-EA17-4579-9BC1-1092BCDDD599.jpeg

İkisinide kullandım,rotfishin o sticks yemi oldukça sert hayvanın çene yapısı güçlüyse parçalayabilir. Ama degilse diger turlu zorlanabilir. kabuk sertleştirici kesinlikle kullanmıyoruz zararlı. Ama apex tor axol vitamin olanını kullanmiştım zararını görmedim. Onda sorun olacagini dusunmuyorum.

Kabuk sertleştirici kullanılmamalı mı yavru kaplumbalarım için aldım

Yem olarak raffy P ve I almanızı söylemiştim. Ufak kaplumbağalar bu aldığınız yemi yemez. Kabuk sertleştiriciyi kaplumbağaların kabuğuna sürerseniz kabukları nefes alamaz, bu onlar için zararlıdır. Aynı oje gibi. Gereksiz masraf yapmışsınız.

Aldığınız vitamin hakkında bir bilgim yok o markayı hiç kullanmadım.

Akvaryum ve su ısıtıcısı temin ettiniz mi? Kuru alan ve ısıtıcı lambada gerekli bunlar hayati önem taşır.

Renginden yosun içerikli bir yem olduğunu düşündüm ama açıklamalarında öyle yazmıyor. Bunu deneyebilirsiniz ama eğer @onurozkan2012 dediği gibi sert bir yemse ufak kaplumbağalarınız bu yemi yiyemez. Eğer yemezlerse Raffy P alın.

Gammarus olarak raffy I alabilirsiniz ya da kutuda olan herhangi bir marka gammarus. Ufak kaplumbağalar proteine ihtiyaç duyduğundan gammarus önemlidir.

Karides yollamışlar kaplumbayı alan arkadaşımla onu da agzına sürmediler

Renginden yosun içerikli bir yem olduğunu düşündüm ama açıklamalarında öyle yazmıyor. Bunu deneyebilirsiniz ama eğer @onurozkan2012 dediği gibi sert bir yemse ufak kaplumbağalarınız bu yemi yiyemez. Eğer yemezlerse Raffy P alın.

Gammarus olarak raffy I alabilirsiniz ya da kutuda olan herhangi bir marka gammarus. Ufak kaplumbağalar proteine ihtiyaç duyduğundan gammarus önemlidir.
Gammarus dedigin şeyden var karides kurutulmuş ama yemediler ne kadar süreyle vermem gerekiyor bu markanınküni ilerde küçük küçük de verebilirim denemek amaçlı kabukları yumuşama yapar mı vitamin kullanmak gerekmez mi akvaryum bi arkadaşım ayarlicak ısıtıcı ve fitrede ayarlicam

Vitamin hariç diğerlerini açmadıysan iade et. Sera ve jbl gibi kaliteli vitaminleri bir kenara koyarsak diğerleri birbirlerine emsaldir. Bunu
kullanılabilirsin.

Yem olarak sera raffy P ve sera raffy I al. Elindeki gammarus açık ise bayat yada parazit yumurtası taşıyabilir bayatta hayvan yemez. Yem elinde patlarsa buzdolabına koy ilerde biraz daha büyüdüklerinde arada verip eritirsin. Bir daha da alma.

O jeli sakın kullanma iade edemezsen kaldır çöpe at. Hayvanlar güzel gözüksün diye mobilya cilası gibi birşey. Sahibine hoş gözüksünden başka bir esprisi yok.

Kabuğun nefes almasını önleyip yapısında deforme olmasına neden olur. Kabuk pütürlü yada delik delik bir hale gelir. Plaka açılmalarını geciktirir. İçinde yosun ve mantar gibi oluşumları hapsedip atılmasını önler.

Alacağın her şeyi evvela sor gereksiz masraf yapma, lüzumsuz aldığın herşey hayvan için alacağın daha yararlı ve kaliteli olan üründen eder.

Son düzenleme:
Vitamin hariç diğerlerini açmadıysan iade et. Sera ve jbl gibi kaliteli vitaminleri bir kenara koyarsak diğerleri birbirlerine emsaldir. Bunu
kullanılabilirsin.

Yem olarak sera raffy P ve sera raffy I al. Elindeki gammarus açık ise bayat yada parazit yumurtası taşıyabilir bayatta hayvan yemez. Yem elinde patlarsa buzdolabına koy ilerde biraz daha büyüdüklerinde arada verip eritirsin. Bir daha da alma.

O jeli sakın kullanma iade edemezsen kaldır çöpe at. Hayvanlar güzel gözüksün diye mobilya cilası gibi birşey. Sahibine hoş gözüksünden başka bir esprisi yok.

Kabuğun nefes almasını önleyip yapısında deforme olmasına neden olur. Kabuk pütürlü yada delik delik bir hale gelir. Plaka açılmalarını geciktirir. İçinde yosun ve mantar gibi oluşumları hapsedip atılmasını önler.

Alacağın her şeyi evvela sor gereksiz masraf yapma, lüzumsuz aldığın herşey hayvan için alacağın daha yararlı ve kaliteli olan üründen eder.
Teşekkür ederim bilgileriniz için marul vb yiyecekleri ne zaman verebilirim

Kaplumbağa 6 cm boya gelene kadar günde iki öğün 2/3 oranda ana yem, 1/3 oranda ek yem verilmesi uygundur. Hayvan 6 cm ile 8 cm arasında iken oranı değiştirmeyip öğünü günde tek öğün verebilirsiniz. Bu boyda iken bitkisel besinlere kısmen alıştırmaya başlamak iyidir. Örneğin körpe kıvırcık yaprakları yada soyulmuş salatalığın susuz çekirdeksiz kenar kısımları. Hayvan 6 cm olduğunda kemik gelişimine faydalı, tahıl içerikli jbl agil yem almak iyi olur. Bu ana yem grubunda olup haftada bir gün verilir. Örneğin bir reptomin yada raffy p günü bunu verirsiniz.

Bu konudan ufak bir alıntı. Bu konuyu okursanız kaplumbağanızı nasıl ve hangi yemlerle besleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin) | Türkiye nin İlk ve Tek Su Kaplumbağası Bilgi Paylaşım Platformu (sukaplumbagasi.com)

Birde kışın kaplumbağalar ot türevli yiyeceklerden uzaklaşır ve proteine olan istek artar.

Son düzenleme:
Ot türevli gıdalara 6 cm kabuk boyu sonrası reptomin ile başlarız. Ondan sonra marul ve kıvırcığın körpe yapraklarından deneme başlar yerse haftada bir vermeye başlarız. Fazla vermek hayvanı bıktırabilir.

Geri