Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu yemler aynı mı?

sukaplumbagam1

Bronz 5 Üye
Merhaba, kapluşla bi kutu Sera Raffy P kullanıp bitirmiştik(burada tavsiye ettiğiniz gibi yemleri almıştım) Fakat internetten aldığım ikinci kutu farklı geldi verip vermeme konusunda kararsız kaldım. Bakabilir misiniz lütfen? Çok teşekkürler ;)

-ilk kutu, son kutu(nature yazan) ve içini paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• E27EBE3E-E619-44F1-9C9F-809C7A43A6FD.jpeg
    E27EBE3E-E619-44F1-9C9F-809C7A43A6FD.jpeg
    2.3 MB · Görüntüleme: 17
  • 384D2AA4-E39B-451B-B1F1-283E3ACA4D0C.jpeg
    384D2AA4-E39B-451B-B1F1-283E3ACA4D0C.jpeg
    2.4 MB · Görüntüleme: 16
  • AD197851-53A7-476A-B1A8-0C56D0B51EA7.jpeg
    AD197851-53A7-476A-B1A8-0C56D0B51EA7.jpeg
    2.5 MB · Görüntüleme: 16
Merhaba,

Evet, bunlar aynı yem. Türkiye'den yavaş yavaş eski yemler kalkıyor ve yerini nature isimli olanlar alıyor.

Nature olanlar renklendirici içermediğinden renkleri farklı gözüküyor.

Biz daha öncesinden sera raffy p naturenin mineral yem içermediğini düşünüyorduk fakat ben biraz daha araştırdığımda kutunun sağ tarafında yazan carnivor'un normal yem ve mineral yem karışımı olduğunu okudum.

Koyu renkliler mineral yem, açık renkliler sera raffy p.

Merhaba,

Evet, bunlar aynı yem. Türkiye'den yavaş yavaş eski yemler kalkıyor ve yerini nature isimli olanlar alıyor.

Nature olanlar renklendirici içermediğinden renkleri farklı gözüküyor.

Biz daha öncesinden sera raffy p naturenin mineral yem içermediğini düşünüyorduk fakat ben biraz daha araştırdığımda kutunun sağ tarafında yazan carnivor'un normal yem ve mineral yem karışımı olduğunu okudum.

Koyu renkliler mineral yem, açık renkliler sera raffy p.
Çok teşekkürler

merhabalar. @emre_selvitopu ben de aynı minvalde bir soru sormak için konu açmaya foruma girmiştim. şimdi aynı başlıkta yenice bir konu olunca altına sorayım istedim, hem çeşitlilik açısından bir konuda toplanmış olur.

ben de Sera Reptil Professional Carnivor siparişi verdim. Ortası kırmızı, etrafı sarıca olan yem. Bana da sonunda Nature yazan renksiz bir şeklini yollamışlar. Hemen iade talebi oluşturuyordum ki Sera'nın sitesine bakınca sade yemin değil, nature ekli yemin durduğunu gördüm. Buraya da bir sorayım dedim. Çünkü her yerde hala eski haliyle satışa sunuluyor. Sizin verdiğiniz bilgiye göre geri göndermeme gerek yok sanırım? Resimlerin ilki her zaman aldığım, 2. ve 3. resim gelen yem.

Bir tepeden çektiğim resimde yuvarlak içine aldığım noktalarda etiket katlanmış gibi duruyor, etiketi kutuya sararken tam gerememiş gibi. Ürünün sahte olma olasılığı var mıdır sizce? Yazılar, etiketler, skt kaşesi, jelatini vs. sağlam gibi duruyor da içime kurt düştü.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1096.jpg
    Screenshot_1096.jpg
    91.4 KB · Görüntüleme: 7
  • * Image 2021-10-08 at 18.42.12.jpeg
    * Image 2021-10-08 at 18.42.12.jpeg
    436.9 KB · Görüntüleme: 6
  • * Image 2021-10-08 at 19.14.53.jpeg
    * Image 2021-10-08 at 19.14.53.jpeg
    500.4 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba,

Bu yem eski yemle tamamen aynı. Yeni satılan nature kutulular artık renklendirici ve koruyucu içermediğinden daha sağlıklı.

Yemin sahte olma gibi bir olasılığı yok. Katlanan kısımlar paketleme veya kargo gönderimi sırasında olmuşmuş olabilir. Bu yem için bir sorun teşkil etmez.

Nemden etkilendiği için açılmış olabilir. Yem orjinal.

Sera Türkiye'ye iki pazara yönelik üretim yapıyordu. Biri ortadoğu pazarına, diğeri doğu Avrupa pazarına; bundan kaynaklı etiket üzerindeki yazılarda dil farkı oluyor zaman zaman. Birinde rusça varken diğerinde arapça hakimdi. Şu an piyasa daraldığı için hala o şekilde mi bilmiyorum.

Geri