Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bugün aldım

Cvp: Bugün aldım

çanak ısınır onda problem yok. yalnız mesafe çok az. onu 15 cm kadar bir mesafeye al. mümkünse dikleştir olmuyorsa yandan takıp çanağı yana çevir. bu da nasıl olur ilk iki resim çıkmadı 3. resimden anlatayım. lambayı nilüfer tarafına alıp oradan çaprazlama kuru alana çevirebilirsin. o zaman ampulün verdiği ısıda ön kısımdan bir parça çıkacak ve arka kısımda ısı yoğunluğu azalacaktır. bu arada nilüferi de çıkar o da salınım yapacak bir ürün.

anladım hocam, biradan gidip duy yeri seramik bir lamba alıcam, bu arada bizimki ışığın altına geçip bacakları havaya dikti :t65y:

bu lambalar max 40 W olarak dizayn edilmiştir. ama üretici bu kadar uzun süreli kullanım için yapmamış. bu lambayı genel olarak uv ampullerde kullanıyoruz. onlarda 15 W, 23 W ve 26 W ampullerdir ve ısıları o kadar yansımaz.

murat bu lamba uygun bulabilirsen bunu al.
http://www.horozelektrik.com/tr/masa-lambalari/hl-067

Koçtaş tan geliyorum, seramik duylu mandallı lamba bulamadım, 60 w fakat duyları plastik, en sonunda salondaki avizeyi söküp akvaryuma takıcam :D

koçtaşta yok o lambadan bir tek bauhausta var. ampul lamba satan elektrikçilerde bulabilirsin, dediğim lambadan.

Bauhausa bakabilirsin ama İstanmul marmara forumdaki ve içerenköydeki bauhausta bulunmuyor. Geçen gittiğimde artık gelmiyormu dediğimde sadece bunlar var diyip ledli mandallıları gösterdiler. Elektrik bölümüne hakim birine denk gelemediğim için net cevap alamadım.
Mesafeyi Cem in dediği gibi yada 13 cm yapıp bahsettiği mandallı lambayı almalı.

Ben suan aktif kullanmadigim icin bir sorun yasamadim ama 60 w plastik duylu lamba ve 60 w buzlu camli ampulle bir sikinti olurmu

Plastik duy tabiki seramik olanlardan dayanıksız. Özellikle ısı etkiler. 60 lamba plastik duylu ise en azından 40 w ampulü daha rahat çalıştırır. Şu horozun ürünü iyidir.

Koctastan almistim gidip degistirmeme gerek varmi 60 w seramik duylu ampul bulabilirmiyim?

ampul değil lambanın duyu seramik olacak. kısa süreli kullanımlarda plastiğin sakıncası olmaz. bu sebeple plastik yaparlar ama biz uzun süreli kullanıyoruz. bu sebeple seranik olan tercihimiz koçtaşta bulacağını sanmıyorum. ama seramik duy alıp plastik olan duyu söküp yerine takabilirsin veya elektrikçide yaptırabilirsin. duy E27 değil mi büyük duy yani. buji tiplerde E14 ısıtma ampulü bulmak zordur.

Terimleri karistirabiliyorum :) ampul suan elimde olan lambaya uyuyor demekki E27 seramik duy alip takicam ozaman

Bir elektrikçiye götürüp duyu değiştirmen gerekir.

yani lamba aldım, maw 60 w, 40 w lık soft ampul aldım şuan için sıkıntı yok. yalnız şöyle bi durum oluştu, kaplumbağam 20 dk boyunca kolllarını dışırı çıkararak başını ileri uatarak güneşlendi ışığın aldında, 5 dakikadır da ışığın altında kabuğuna çekilmiş vaziyette duruyor, ters giden bişey mi var acaba

Sıcaktan mayışmıştır. Kuru alanda fazla uyumazlar ama hayvan ısıya hasret kalmışsa bir süre normal. Su ısısıda uygun değerlerde değil mi?

Su 28 derece, muhtemelen söylediğin gibi kuru alan ısısına hasret kalmıştır :)

O zaman kendi halinde bir hafta kadar geçirsin, daha düzenli su-kuru alan kullanımına geçer bence. Tabi normal olmayan başka durum gözlemlersen bize gene yaz Murat.

Suanda oradan donuyorum benimkinin duyu degismezmis boyle kullanicam artik

Geri