Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bugun bunlari toparlayabildim

SiNemMm

Altın 3 Üye
Yarin doktora goturecegim.nazar degdi galiba az once citirti sesleri geldi korktum kaplumbagalarima bisey olcak diye. isiticinin fisini cektim. suyu yukseltip yeniden fise taktim bir sey olmaz değil mi? akvaryum cok pahali degilmis bu cuma akvaryumu alacagim. cok mutluyum suan. mavi damla, vitamin, ve yemde aldim. onlarinda resimlerini koyacagim bana yardimci olun. tatli kurabiyelerim yuvasina kavusuyoor <3 ^^

Suan baktim isitici calismiyor galiba bozuldu saka gibi yaaa cok mutsuzum.calismasini bekleyim mi sudan cikarayim mi.

Cvp: Bugun bunlari toparlayabildim

Hayırlı olsun Sinem hanım, aldığınız şeylerin fotoğraflarını veya marka - modellerini bizimle paylaşırsanız daha fazla yardımcı oluruz. Isıtıcı yeniden devreye girince veya kapanınca ufak bir çıt sesi çıkartabilir. Belki sizin duyduğunuz ses de böyle bir sesti.

Termometreniz var mı, suyun kaç derece olduğunu biliyormusunuz. Bir leğenin içine çeşme suyu doldurup ısıtıcıyı birde onda çalışıtırın. Belki su sıcak olduğu için çalışmamıştır.

google yazdım internete resim koymak diye. uyguladım e posta istedi yazdım ama hala yükleniyor yazıyor :'( napıyım başka bi yerden yükleniyo mu:59:

mailto:/r1dgr8.jpg
ısıtıcı yeniden çalıştı resimleri koymaya çalışıyorum şimdi
suyu içme suyu koydum. çeşme suyu çok kireçli çünkü

Suyu biraz daha yükseltin isterseniz, su buharlaştıkça ısıtıcı dışarda kalabilir kısmen de olsa. Kuru alan için bir taş, kaya bulabilirseniz dışarıdan sokaklardan temizleyip kullanabilirsiniz :)

Çeşme suyu kullanacaksanız en az iki gün ağzı açık şekilde dinlendirip öyle kullanın. Aldığınız ısıtıcı ucuz cin malı bir ürün. Petshoptan vantuzlu bir termometre alıp su sıcaklığını sürekli kontrol edin. Termometre maksimum 5 tl filan oluyor. Isıtıcı; bazen ayarladığımız sıcaklığı sağlamıyor, ya fazla ısıtıyor ya da az ısıtıyor. Eğer fazla ısıtırsa dereceyi biraz düşürün az ısıtırsa dereceyi biraz yükseltin.

mailto:/img502/569/20120507173033.th.jpg
mailto:/img109/113/20120507171108.th.jpg
mailto:/img220/4829/20120507171103.th.jpg
*

[img=mailto:/img502/569/20120507173033.th.jpg]
[img=mailto:/img109/113/20120507171108.th.jpg]
[img=mailto:/img220/4829/20120507171103.th.jpg]

beceremedim mi foto koymayı?

Bütün mavi damlalar aynı işi görüyor, marka önemli değil. Aldığınız vitamin kaliteli değil, ya sera reptilin ya da biyo tortvit alın derim. Yeminiz iyi bir yem, iyi bir tercih. Yanına birde tetra reptomin alırsanız daha iyi olur. Isıtıcı lambanız, floresan şeklinde mi? Eğer öyleyse onlar sıcaklık vermez, verse bile çok yukarıda kalmış. Lamba tercihiniz bu yüzden yanlış. Normal ampül takılabilen masta lambalarını tercih edebilirsiniz. Akvaryumu acil alın derim, kötü durumda kaplumbağalarınız.

Siz fotoğrafların linkini koyun biz bakarız oradan.

mailto:/mcc07r.jpg

mailto:/216d1u.jpg

ışıgımda böyle bunları bulabildim şimdilik vitaminini değiştiriceğim yarın. cuma veya cumarteside akvaryum alacağım. yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim ^^

dışarı taş avına çıkaacağım :D:rolleyes:

Kendinize daha ucuz bir petshop bulun derim. Sera raffy p internette 5 lira, mavi damlalar ise 2 3 lira arası bir şeye satılıyor. Ya interneti tercih edin ya da başka ucuz bir petshop bulun.

eveeet çok pahalıya çıktım :( o adı sanı bilinmeyen vitamin 12.500 :( akvaryumda burda istediğim boyutlarda olanının 100 liraya satıldıgı söyleniyor benim gittiğim yerde 130 140 lira.

yarın şu vitamini değiştiriyim bi daha adımımı atmam. internetten alırım daha iyi açılmamış yem vitamin alıyosun internettende

Kesinlikle internetten alış veriş yapma imkanınız varsa internetten yapın. Isıtıcıyı ne kadara aldınız. Eğer 15 liradan fazla verdiyseniz onuda geri verin. O fiyata internetten roxin ısıtıcı alabilirsiniz, roxinler sizinkinden daha kaliteli

Mermer tas buldum olur mu simdi kaynatiyorum tencerede :)

20 LİRAYA ALDİM İSİTİCİYİDA ADAM GERİ ALMAZ Kİ :'(

Kayaları toplayınca defalarca kaynatmayı ihmal etmeyin. Birde filtreyi ihmal etmeyin.
Başlamak bitirmenin yarısıdır. Umarım çok güzel olur.

Kullandim almaz ki adam yaaa ooooooofff

Ankarada ucuza satan akvaryumcu var mi

Bnim isiticimin derecesi var ve kucuk isiticim kotu mu simdi :'(

Mermer taş cilalı olabilir. O zaman uygun olmaz

Kaya bulamadim mermer olmaz mi yaaaa

Ankara yı pek bilmiyorum açıkçası ama büyük şehir olduğu için vardır diyorum.

İnşaat varsa oralarda çeşit çeşit kaya olur.

Oof kaynattim olmaz mi hep dagilan taslar vardi bunu aldim bnde yarina kadar dursun yarin petsoptan alcam makarna gibiydi kayalar

Buldum bisey ama alciyla minik taslari yapistirarak yapmislar

Geri