Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bulanıklık

BlackEagle

Yeni Üye
Cem hocam selamlar nasılsınız. Bahsettiğiniz gibi vitasand pro 78 marka kumdan yaklaşık 13-14 kg kadar dibe koydum fakat dünden beri çok yoğun bir bulanıklık var bunu geçirmenin bir yolu var mıdır?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
Bir miktar su alıp yavaşça emsal sıcaklıkta su ekleyin.

Isıtmak icap ederse hayvanı akvaryum suyu ile temiz bir kaba alıp su ısısını dengeledikten sonra hayvanı akvaryuma alın.

Filtre ufak gibi geldi. Kaç watt? Yada akvaryum mu büyük?

Ölçüsü ve su yüksekliği kaç cm?

Tamamdır su değişimini dediğiniz gibi yapacağım.

Su değişimlerinde hayvanları sıcaklık değişimlerinden etkilenip üşümemeleri için ayrı kaba alıyorum onda sorun yok.

Filtem eski akvaryumdan kalma 4w bir filtre akvaryum 100 litre 50x50x40

Tahmini 80 litre kadar su var içinde kuru alan için bıraktım kalanını

O filtre olmaz. Sunsun-hj752 filtre alın.

Isıtma lambası vardı değil mi?

Kaçış boşluğu mesafesi az hayvan kuru alandan dışarı atlayabilir.

O tarafa dışarıdan mukavva kartonu bantlayıp yeterince yükseklik sağlayabilirsiniz.

Isıtma lambasını 52w olarak sordum ama bulamadım internetten sipariş vereceğim son çare olarak fakat bu kullandığım da hem mor ışık var hem de bu mesafeden sıcaklık sağlıyor bunu kullanmaya devam edeyim mi 52w ampul alayım mı?

Mesafeyi tam ayarladım pençeleri yukarı kadar çıkamıyor biraz daha büyüdüğü zaman kuru alanı akvaryum dışına inşa edeceğim.

Suyun bulanıklığı baya bi geçti bu arada kumdan da çok memnunlar sürekli kazıyor ikisi de süs bitkisiyle oynuyorlar.

Bitkiyi bir süre sonra parçalamaya başlarlar o vakit çıkarın.

Hayvanın sırtı hizasında ısı ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece oluyorsa kullanın olmuyorsa halojen 52-53 W yada 60 watt filamanlı armut ampul alın.

Kumun en iyi faydası eşelenip vakit geçirmeleri. İçinde yem kırıntıları ararlar. Bu aynı zamanda birbirlerine saldırıp, dalaşma ihtimalini azaltır.

Geri