Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bunları biliyor musunuz? (Ormanlar)

Ağaçlar dünya ve doğanın bir parçası. Teknolojik gelişmeler yüzünden ormanlar azaltılıyor. Oysa ki ne kadar önemli ağaçlar! Ya da pikniğe giden bir ailenin yaktığı mangallar gibi sebeplerden yanıyo. İnsanların duyarsızlığı son yıllar da artmış durumda. Halbu ki ise yabancı devletleri örnek alırız. Peki hangi devletin sokakları bizim ki gibi? İnsanların yaptıklarına akıl sıra erdiremiyorum. İnsanlar ne kadar cani böyle?

Neslihan abla öyle konular paylaşman hem beni bilgilendiriyor hem de fikir saibi oluyorum. Paylaşım için teşekkürler :)

Cvp: Bunları biliyor musunuz? (Ormanlar)

askerler atıl olarak duracağına böyle ağaç dikme işlerine yönlendirilse ağaç dikilmedik yer kalmazdı. üniversitedeyken doğaya destek adı altında öğrencilerin ağaç dikme hareketi ile birlikte kaynaşıp sosyalleşmesi ve bilinçlenmesi konusunda projem vardı. destek bulamadım. bunu inşallah birisi yapar birgün. halk içinde de destek görür katılan olurdu.

Benim dönemimde askerde bayağı ağaç dikme işlemi yapmıştık. Bence halen bu çalışmalara devam ediyorlardır. Ama kesimleri ve kundaklamaları engellemeden dikmek çözüm değilki Cem.

evet işin orasıda var dediğim alanlar sit alanı olarak kabul edilen ve rant kavgasına düşmeyen yerler. ama yeni kanunlara göre bu konuda boşluklar çıktı ortaya.

En çok rant kavgasina dönüşen ve en çok kundaklama yapılan yerler ne yazıkki sit alanları ve Milli Parklar. Ve o boşluklar çok güzel kullanılıyor.

Geri