Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bunu akvaryumuma koyabilirmiyim?

dicolele

Bronz 3 Üye
plastik değil normal sahilden bulduğum bi taş. şu deliklere elini sıkıştırabilirmi acaba?

Ekli dosyalar

• 2013-12-22 18.51.23.jpg
    2013-12-22 18.51.23.jpg
    48.1 KB · Görüntüleme: 139
Cvp: bunu akvaryumuma koyabilirmiyim?

sıkıştırma mesele değil dicle içine pislik dolduğunda bakteri üremesi söz konusu.

çok beğendiysen koyucaksan kaynar suda uzun uzun yıka durula koy. modlar koyma diyosa unut gitsin :t65y:

Çok koymak istersen koy ama haftada bir çıkarıp deliklerini duru su ile temizlemen gerekir. Aksi halde Cem'in de dediği gibi pislik biriktirip bakteri üreterek su değerinin bozulma süresini uzatacaktır. Şahsen akvaryumuma koymayı tercih etmezdim.

dicolele' Alıntı:
plastik değil normal sahilden bulduğum bi taş. şu deliklere elini sıkıştırabilirmi acaba?

Taş kaynar suda haşlandıktan sonra konulabilir, fakat taşın üstündeki o beyaz yapılar Balanus adı verilen bir canlıya aittir. Halk arasında köpekdişi denir bunlara. Keskindirler, törpü veya zımpara ile keskinliği giderilmelidir...

Cok tesekkurler su an kaynatıyorum sonrada keskinligini giderecegim,iyi aksamlar:)

Yemlerden biri içerisine girerse yada başka sebeple hayvan başını içeri sokup panikten bir yerini yaralayabilir yada çıkartamazsa boğulabilir.
Bunu delik iç çapı ile hayvan başının çapını bilmediğim için ihtimal olarak söylüyorum. Birbirine ölçü olarak yakınsa bunu koymamalı.

delikler büyük değil ya 3cm lik kaplumbapamın kafası bile kocamank kalıyor yanında

O zaman keskinlik ve temizlik dışında sorun yok.

Geri