Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Burnundan baloncuk çıkartıyor ve yavaş hareket ediyor.akvaryumumuz yeterlimi sizce sabahları vitaminli yem akşamları ise karides veriyorum

IMG_7447.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_7446.jpeg
    IMG_7446.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 4
Merhaba bizim sıkıntılarımız geçti.Teşekkür ederiz.bir sorum olacak kuru alanda kafası dikmi yoksa bu şekildemi uyuması normal

Hayvan uyurken başını boyun derisi içine almayı tercih eder. Halsiz ve hasta iken başını yere yatırır.

Lamba ısısından maksimum faydanlanmak için başını havaya diker. Bunu lambadan uzak tarafa dönüp yapıyorsa bu sefer sıcaklanmıştır. Çene altını kaldırarak oradaki kılcal damarlar vasıtasıyla kanı dolaştırarak serinletir. Diğer yöntemi ise aynı timsahlar gibi ağzı açık tutmadır.

Baloncuğu suda mı yapıyor kuru alanda mı? Mukus akıntısı geliyor mu? Sarı yada şeffaf.

Suda burnu dışarıda gövde su içinde tutunacağı bir tünek yada yapay bitki, dekor vs. var mı?

Vitamini ben mi önermiştim. Öyleyse ne kadar bir süre?

Hayvan uyurken başını boyun derisi içine almayı tercih eder. Halsiz ve hasta iken başını yere yatırır.

Lamba ısısından maksimum faydanlanmak için başını havaya diker. Bunu lambadan uzak tarafa dönüp yapıyorsa bu sefer sıcaklanmıştır. Çene altını kaldırarak oradaki kılcal damarlar vasıtasıyla kanı dolaştırarak serinletir. Diğer yöntemi ise aynı timsahlar gibi ağzı açık tutmadır.

Baloncuğu suda mı yapıyor kuru alanda mı? Mukus akıntısı geliyor mu? Sarı yada şeffaf.

Suda burnu dışarıda gövde su içinde tutunacağı bir tünek yada yapay bitki, dekor vs. var mı?

Vitamini ben mi önermiştim. Öyleyse ne kadar bir süre?
Pardon okurken fark ettim benim kaplumbağam 1 yaş civarı bir sıkıntısı yok ama genelde kuru alanda uyurken hep kafasını iyice çıkarıp yapay çimi yastık gibi kullanıyor, böyle değişik değişik uyuma şekilleri var bu bir soruna işaret midir?

Şuan için halsizlik veya hastalık yok gayet hareketli burnundan baloncuk çıkarma vs yok sadece ağızdan yapıyor.Vitaminide diğer arkadaş önermişti 1 hafta boyunca sabah akşam yemine 1 damla sonra haftada 1 defa olsun dedi.yani kafasını böyle zemine koyarak uyuması sorun mu teşkil ediyor kuru alanı 31 veya 32 derece

Kusura bakmayın ben ilk açtığım konu hakkından resim yüklemişim sizde yanlış anladınız tabi tekrar konu açmam gerekiyordu sanırım

Tamam vitamine aynen devam edin.

Görünürde bir hastalık belirtisi yok. Bu hayvanlar değişik şekillerde uyur. Hayvan yeterince uyku alıyor mu? En geç 21:00'de uyumalı.

Ağızdan yaptığı baloncuk oyun.

Geri