Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyük ve küçük çiftleşme

eticheese

Yeni Üye
Bu saatte cevap veren olur mu bilmiyorum ancak durum ciddi gibi. Sınava çalışıyordum baktım geç olmuş kırmızı yanaklıların ışığını kapamaya kalktım baktım dipte kafa kafaya uzanıyorlar küçük olan (cinsel olgunluğa ulaştı ancak büyük olan daha ulaşmadı) büyüğün gözlerine kafasına ellerinin tersiyle vuruyordu hafif ama hızlı hızlı garibime gitti izliyim dedim büyük olan iteledi ama bu devam etti sonra bıraktı büyüğün kuyruğunun oralara burnunu götürdü sonra arkasına geçip çiftleşme pozisyonunu alddı cinsel olganını çıkardığını görünce hemen iteledim ama büyük olanın da bir itirazı yoktu yine yaklaştılar birkaç defa daha denedi ama iteledim sonra akvaryumun ayrı köşelerine koyup ışıkları kapadım gece küçüğün tekrar deneme ve kavga çıkma olasılığı var mı veya olmadı diyelim okulum 10 saat bu süre içinde birbirlerine zarar verebilirler mi ne yapmam gerek lütfn acil :((

RE: Acil lütfen ne yapmalıyım??

Bir saldırı olmadığına göre müdahale etmenize gerek yoktu. İsteklerini kendileri belli etsinler. Belki bu sebepten ötürü erkek daha agresif hareket edecek. Zaten eğer bu konuda anlaşamazlarsa ve kavga ederlerse akvaryumu ayırmak gerekecek. İtekleyerek olmaz. 24 saat başında durmanız zor olur.

anladığım kadarıyla bir saldırı durumu olmamış o halde itelemenize gerek yok çiftleşmelerini istemiyorsanız ayırmalısınız ama bence kendi hallerine bırakmanız en doğrusu eğer bir saldırı durumu olduğunu görürseniz tabiki ayırmanız gerekecek

Cvp: Büyük ve küçük çiftleşme

bencede bir saldır durumu olmamıs ama akvaryum çiftleşme için gerekli alanları karşılıyormu. kumlu kuru ala nvs ... yumurtalar için yani

Pardon söylemeyi unuttum galiba kaplumbağaların ikisi de erkek :ashamed0006:

Benim bildiğim kadarıyla erkek kaplumbağalar diğer erkek kaplumbağalara kur hareketi yapabiliyorlar. Ama cinsel organlarını çıkaracak kadar değil. Şimdi aklıma gelen ilk durum Eşcinsellik :evil: :evil:

eticheese' Alıntı:
Pardon söylemeyi unuttum galiba kaplumbağaların ikisi de erkek :ashamed0006:

belki de yanlış bakmışsınızdır boyları ne kadar ? fotoğraf çekip koyarsanız cinsiyetlerini söyleyebiliriz

Hayır ikisi de erkek büyük olan 15,5 küçük olan 14 cm kadar :smile:
mailto:/25hdg86.jpg
mailto:/1427wk9.jpg
bu büyük olan pcnin kamerasıyla çekmek zorunda kaldım kalite çok kötü ama yine de tırnakları ve kuyruğundan anlaşılıyor :) küçük olan zaten cinsel organını çıkarıyor o da erkek :D

zeynep küçük olanın kuyruğu açık vaziyette kuyruğun yandan resmini çekebilir misin. çünkü dişilerin organı da benzer şekilde dışarı doğru çıkıyor ve o da siyah. ön tırnaklarda uzunluk yoksa dişidir zaten.

ikisininde erkek olması imkansız bence. eğer cinsel organını cıkarttıysa :S

mailto:/21ct75y.jpg
mailto:/21b7n9g.jpg
mümkünü yok elimde durmuyor zar zor çekebildim ._.
5 yıl önce hediye gelmişti bunlar alan kişi de hep ikisinin birlikte dolaştığını o yüzden ikisini aldığını söylemişti ve 5 yıldır kendilerinden başka bir kaplumbağa ile karşılaşmadılar birkaç ay öncesine kadar da şu yeşil kapaklı ölüm fanusunda duruyorlardı sıkış tepiş. Yani hep beraberlerdi ve eğer uzun süre böylelerse kaplumbağalarda cinsiyet fark etmeyeceğini ancak çiftleşme çabalarının ölümle sonuçlanabileceğini okumuştum o yüzden panikledim :/

İkiside erkek olunca iş zor. Şimdi anlamadan bu konuyu keşfetmeye çalışıyor olsalarda sorun çıkacaktır.

ben sımdı anlamadım bunların ıkısıde erkek ve neyi kesfediyorlar :D

:) hayvan dürtülerine göre ilk etapta cinsiyet ayırt etmeden bu hareketleri yapabilir. Bunun sonucu tabiki kavga olacaktır. Baskınlık içinde yapıyor olabilir tabi.

abow :D nasıl bir hayvan bunlar ya :D

zeynep alttaki diğeri ise o da erkek malesef. dişilerde kuyruğun kısa olması haricinde gövdeden anüs bölgesine kadar olan kısım alttan şişkince ve çıkık uç kısmıda belirgin şekilde ince oluyor.

akvaryuma dişi girmediği sürece ciddi çarpışmalar olmaz diye düşünüyorum. umarım gövde gösterisiyle kalırlar. uzun süredir de birlikte olduklarına göre.

Geri