Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyük ve kucuk kaplumbagam

Handanasya16

Yeni Üye
Arkadaslar 4 haftadir bebek diye besledigim kaplumbagamin yanina bir kaplumbaga daha aldim fakat meger bebek olan buymuş :( buyuk kaplumbaga kucuk olana zarar verebilir mi? Gercekten cok endiseliyim baktigim yerde hep cift kaplumbaga vardi ama sanirim ben hata yaptim buyuk olan az once kucugun ustune cikti ve aklim gitti ne yapmaliyim? Ayrica kucuk cok korkmus gibi duruyor neredeyse hic kipirdamiyor

Büyük kaplumbağaların küçük kaplubağalara saldırma ihtimali vardır ama yinede ikisinin fotoğrafını atar mısın boyutları tam bilelim

Sizin plastik bir kapta 1 kaplumbağa beslemeniz bile yanlışken 2. kaplumbağayı sahiplenmeniz çok anlamsız olmuş. O plastik kap ufak olduğundan dolayı kesinlikle bir kavga durumu olacaktır. Sizin kavgadan çok asıl endişe etmeniz gereken şey ise akvaryum, su ısıtıcısı, kuru alan ısıtma ampulü olmayan bir yerde kaplumbağalarınızı beslemeniz.

Burada herhangi bir hastalık geçirmeleri an meselesi ve bebek kaplumbağaların hastalık tedavisi daha uzun ve yorucu oluyor. Bazı bebek kaplumbağalar bu tedaviye yanıt vermiyor ve hayatlarını kaybediyor.

Sizin aşağıya attığım konuları incelemeniz ve su kaplumbağası bakımının sizin için uygun olup olmadığına karar vermeniz lazım.

Burada bir su kaplumbağası akvaryumu hazırlanış videosu bulunuyor.

16196780231104204092244428909793.jpg

İkisi de yaklaşık aynı boyda tahminimce beraber yaşarlar ama küçük kapta yaşayamazlar bi akvaryum alman lazım

Ama yinede dikkat et aynı boyutta olsalar bile birbirlerine saldırabiliyorlar

Yeni geleni steril ettin mi? Baticon ve metilen mavisi var mı?

Boy farkı fazla değil. Hastalanmadan dengeli büyürseler sıkıntı çıkmaz.

Geri