Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cahide Bübü Foto Arşiv

Basket falan deilde düzenli olarak yüzmeye gonderiyorum :p Valla yemleri saymadan veriyorum, göz kararı, yaklasık bi 8-10 tane Sera Raffy P hergun.. 5-6tanede dier ufaklığa verıorum o daha kucuk=D Arada vitamin ve Devit3 veriyorum yeme damlatıp.. Bide Tetra Gammarus veriyorum iki günde bir falan kafama esince.. Belli bi düzenim programım yok yani hersey göz kararı :D Suda 29 derece sıcaklığında.. Isınma lambasıda günde yaklasık 14 saat acık duruyo.. Masallah yavrum bütün kabuklarınıda değiştirdi en son olctugumde 7cm di :D Zar gibi kalktı kabukları sonra döküldü kendiliğinden. 10 Kasımdan beri benimle birlikte, 5 ay olmus yani. Aldığımda böcek kadardı zavallı bişeydi şimdi tank gibi yaptım onu. :D Dier ufaklığıda 14 subatta aldım daha 2 ay olmadı ama oda büyüdü baya.

Güzel... Demk ki benim problemim karidesimin sanyu olması... Eğer ki Tetra Gammaruzs olsa daha iyi olacakmış... Su bende de 29 derece, 8 tane falan veriyorum Sera Raffy P'yi... Karidesi iki günde bir 1 tane verirdim onu iki yem sayardım ama artık seninki büyüyünce ve da ben özenince ve de aldığım tavsiyeler doğrultusunda da her gün karides vermeye başladım... Biraz protein ağırlıklı besleyeyim diyorum bu ara... Sanyu Tubiflex Worm aldım solucan içerikli küp yemlerden... Tetra falan bulamadım Tubiflex almaya param yetmiyordu da aslan pet shopçum aldığım 9 ytl lik yemin üzerine kutudan bir poşede doldurup 10 liraya tamamlayarak Tubiflex verdi... Gerçi az ama o da bir şey... Hem de yer mi yemez mi diye denemiş olurum... Birsürü alıp da yedirememektense birazını alıp denemek süper...

Ben hep oyle kutudan poşede doldurtara alıyorum Sera Raffy P yi. 2 kat daha ucuza geliyor :D

:D Değişik bir metod... Benimki Sanyu Tubiflex'e bayıldı... Yakında Tetra'ya falan da geçerim ya da Sera Raffy Carnivol'a falan..

Abisi ufaklık değil artık o bir ergen... :D Aldığım güne göre hesaplarsak Temmuz 22'de 1 yaşına basacak... Aldığımda üç aylık olduğunu düşünürsem eğer, çoktan girdi bile yaşına...

Geri