Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çam Sakızı Çoban Akvaryumu :) :)

batubozo

Bronz 2 Üye
Evet Arkadaşlar Aylar Sonra Yeni Bir Konu Açmaya Karar Verdim..

Kaplumbağa Konusunda Deneyim Kazanıyorum Yavaş Yavaş :) :) Bugünkü Eklerle Akvaryumum Tamamlandı Gibi :)

Ama Kesinlikle Sizin Yorumlarınıza İhtiyacım Var,Her Konuda Eleştiriye Açığım ...

Tek Sıkıntım Kuru Alan Şuanda Akvaryumun Ortasında Üstü Kuru Bir Köprü Var Ama Bu Yeterli mi Sizce?

Resimlerde Gözünüze Batan Ne Varsa Lütfen Söyleyin,Sizlerden Deneyim Kazanmam Lazım :)

Şimdiden Teşekkür Ederim..

mailto:/2010/12/18/5206.jpg

mailto:/2010/12/18/5233.jpg

mailto:/2010/12/18/5240.jpg

Türkçeye özen gösterelim / furkan54ozan

Buradan seçemiyorum, su derinliği ne kadar acaba?

Bence ve benim paludaryumumda su seviyesi 17cmde, bence en azından bu kadar olmalı kaplumbağanızın ölçülerine göre(benimkilerin boy 7cm, kabuk yükseklik 2-2.5cm)

Ne güzel akvaryumunuz da büyük görünüyor, belki su seviyesini ileride yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Akvaryumunuz güzel ama kuru alanda bir ısıtma lambası göremedim. Kuru alan için bir lamba (normal ampul de olabilir) edinin. Birde lambayı yakmadığınız zamanlarda hava alacak boşluk bırakarak akvaryum kapağını kapatın.

Su Seviyesi 7-8 cm Kadar,

Akvaryumu Kendim Yaptırdım Zaten , Ölçülerini Filan Hep Ben Tasarladım,Evet Biraz büyük Oldu :)

İşte benim tek sıkıntım kuru alan da...

TuRkUaZ' Alıntı:
Akvaryumunuz güzel ama kuru alanda bir ısıtma lambası göremedim. Kuru alan için bir lamba (normal ampul de olabilir) edinin. Birde lambayı yakmadığınız zamanlarda hava alacak boşluk bırakarak akvaryum kapağını kapatın.

Kuru Alan zaten akvaryumun tam ortasında nasıl koyayım oraya lamba,onun yerine akvaryumun bi köşesine herhangi bir maddeden yükseklik yapmayı düşünüyorum..

Su çok sığ bence, o köprü süs olarak kalsın, yeni cam kestir, veya cd kabı kullan, kendine yeni bir kuru alan yap.

Su çok sığ derken ?

Yer olursa yine bırakırım o köprüyü..

ben bazı resimlerde görüyorum kuru alan örnekleri,böyle fileden yapılmış gibi süngerimsi madde,,bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

İlk önce hayırlı olsun.Bana her konuda soru sorabilirsiniz.

Şimdi gelelim akvaryuma akvaryumunuz için yapılması gerekenler:

Isıtıcıyı sökün bir kenara koyun kuru alanı alın bir kenara koyun kapluşları bir kaba koyun çarşıdan sista akvaryum silikonu alın cd kaplarını alın akvaryumun en üstüne silikonlayın 1.cd kabı düz 2.cd kabı suya eğimli olarak akvaryumun en üstüne silikonlayın. Suyu yükseltin 2. cd kabının boyutuna gelsin yani anlatmaya çalıştığım kapluş hem rahatça akvaryumda yüzebilecek hemde 2. cd kabının eğimi sayesinde 1. cd kabına çıkabilecek bununla ilgili bir resim çizip koyacağım.Sonra ısıtıcıyı 28 derecede sabitleyin .Bir iç filtre alın birde en yakın zamanda uvb alırsınız bu kadar.Birde unutmadan kuru alanı yüzme yeri kalsın diye akvaryumun en üstüne koyduk ya, Birde mukavvayla set çekin dışarı kaçamasın diye akvaryumun üstüne.

RESİM:

Ekli dosyalar

• sukaplumba.jpg
    sukaplumba.jpg
    19.3 KB · Görüntüleme: 719
kardeş senin msn adres varsa ordan konuşabilirmiyiz ? çünkü mesajda atamıyorum sana ?

aa ciddimisin ? :)) tamam yarın cd ciden alırım peki sonra ne yapıcam ?

Benim hazırladığım resime bakın ona göre yapın.Sista akvaryum silikonuyla.

akvaryum silikonuyla yapıştır diyosun yani cd kabını ? hmm peki cd kabının üst kısmına ne önerirsin,kolay bulunabilecek masrafsız...

Bu arada Bugün Su Isıtıcım Patladı :( :( :(

Türkçemize özen gösterelim / furkan54ozan

Cd kabının üstüne ne önerirsin derken?
Bu arada roxin ısıtıcılar uygun fiyattadır ve dayanıklıdır ben roxin kullanıyorum internetten aldım hemene birtan edinsen iyi olur.

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

tamam ısıtıcıya bakıyorum şimdi,

ya üstüne derken kuru bi tabaka olarak ? çim halıdan filan bahsediyolardı mesela ??

O çıkacağı yani resime göre konuşursak 2.cd kabına seriliyor eğimi tırnağına takarak çıkabikmesi için ama ben 2.cd kabına düz şerit çektim silikonla öylede çıkıyor.

Senin Isıtıcı Kaç wat ? bendeki 100 wattı , yarın adama götürecem dışındaki patlayan camından verecek,olmadı dediğin ısıtıcıyı alırım..çok masrafa girdik zaten :D

Isıtıcaların patlayan camı yapıştırılmaz bu çok tartışıldı.Ayrıca çok riskli.Benim akvaryum 50 litre 25 watt kullanıyorum.

hmm yarın konuşacağım bakıyım bi,

bide yarın dediğin gibi bi cd kabı alayım,.. başka birşeyle yapıştırsam akvaryuma olmazmı ?

Türkçeye özen / furkan54ozan

Geri