Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Cam temizliği

Smyrna35

Gümüş 3 Üye
Katılım
15 Şub 2009
Mesajlar
160
Su mercimeklerini aldım, minare salyangoz ve midyeler yolda, filtre malzemeleri tamtakır. Strafordan iyi kötü bir kuru alanım var.

Şimdi çözülmesi gereken sorun şu: Cam temizliği! Damlalar kuruduktan sonra artık klordan mı kireçten mi bilmiyorum, akvaryumda izleri kaldı. Bize temizliğe gelen ablamıza sordum, çıkmaz onlar dedi. Ancak cif ve bulaşık süngerinin tel tel olan kısmıyla iyice bastırarak sileceksin dedi. Onda da yine az da olsa leke kalır diyor.

Şimdi sorum şudur:

1) Cif+bulaşık bezi haricinde neyle temizlenebilir bu lekeler? İnanılmaz rahatsız ediyor.

2) Akvaryumun dış tarafındaki lekeleri camsil giderir mi?
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Akvaryum için temizlikte hiç bir kimyasal madde kullanmayın dışında zaten pek leke oluşcağını sanmıyorum genelde içinde oluyor kireçten dolayı lekelenme durumu. Su altında sert bir bulaşık süngeri ile yıkamak biraz daha azaltır ama tamamen çıkarmayacaktır yine de. Tuzlu su ile ovup iyice durulamanızın da faydası olabilir.
 

biber

Gümüş 3 Üye
Katılım
25 Mar 2009
Mesajlar
166
Sirkeli suyla deneyebilirsin faydalı olacağını düşünüyorum
 

biber

Gümüş 3 Üye
Katılım
25 Mar 2009
Mesajlar
166
Hayır sirke koku yapmaz iyi bir temizleyicidir:)Neden akvaryumda kalacakki arkadaş cam temizliğinden bahsediyor
 

Seğmen EFE

Bronz 2 Üye
Katılım
14 Nis 2009
Mesajlar
81
Sirkenin az miktarda olmasının büyük sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Su seviyesini düşürüp silip kuruladıktan sonra sorun olmaz. Tekrar suyu yükseltirsiniz.
 

Smyrna35

Gümüş 3 Üye
Katılım
15 Şub 2009
Mesajlar
160
Jilet camı çizer diye duyduğumdan kullanmadım daha önce, hiç çizme olmadı diyorsanız jileti deneyebilirim? Şu tedavi hayırlısıyla bitsin sirkeyi de deneyeceğim.
 
Üst