Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Camdaki kireç

Hakan0zmen

Bronz 3 Üye
Merhabalar camdaki kireçleri nasıl temizleyebilirim? Kireç sökücü kullanmak zararlı olur mu? Elma sirkesi de iyiymis diye duydum ama sormak istedim.

Merhabalar camdaki kireçleri nasıl temizleyebilirim? Kireç sökücü kullanmak zararlı olur mu? Elma sirkesi de iyiymis diye duydum ama sormak istedim.
Ben balık akvaryumumdaki kireçleri bulaşık teliyle çıkartıyorum. Yalnız sadece akvaryumda kullanıyorum o teli balıklar için sorun teşkil etmemesi açısından. Camda bir çizilme görmedim ancak siz yine de denerseniz kontrol edin

Bir tarafı yeşil olan bulaşık süngeri ile alın. Bunun çaresi ne yazıkki yok.

Bir tarafı yeşil olan bulaşık süngeri ile alın. Bunun çaresi ne yazıkki yok.
Temizlik icin kullanilan sirke onerdiler hem canlilarin sagligi icinde zarari yokmus dediler onunla yaptim baya piril piril oldu akvaryum ama kaplumbagamin sagligi icin endiseliyim. Hareketlerinde gozlerinde istahinda su ana kadar hic sorun yok

Suya temas ettirmeden silin o zaman yada genel temizlik yaptığınız zamanlar.

Tamam.

Eskiden bu iş için akvaryuma özel mavi renk sıvı bir ürün vardı zararsız, adını unuttum. Kimse almayınca getirmediler bir daha.

Geri