Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

camdan rampa açısı 37 değil 53 yapmış

samet52

SKF Delisi
37 derece dediğim camı alttan ölçmüş derecesini ve üstten 53 derece oluyor sizce napmalıyım çok zorlanırlarmı rampanın yarısınnda fazlası sanırım suya gircek olmadı camın üstüne eğimi azaltacak bir şey mi yapıştırmalıyım

mailto:/21od2cm.jpg

mailto:/m801v7.jpg tahmini su koyacağım yer

Cvp: camdan rampa açısı 37 değil 53 yapmış

Zorlanırlar oraya çıkmak için. Yaptırdığınız yere götürüp düzeltmesini söyleseydiniz keşke. Zaten zor bir işlem değil kelebek camların açısı daralacak şekilde kesilcek bide rampa sökülüp tekrar silikonlanıcak. Sorun yapmayıp hallederler diye düşünüyorum.

değil bundan kaplumbağanın çıkması böyle bir eğimden arazi aracı bile çıkmaz. 37 bile çok.

orda sıkıntı yok aslında tanıdık camcı hiç sorun olmaz ama bu saatte farkettim onu oraya götürmem yapılması kuruması getirmem 3-4 gün alır bende o camın üstüne eğimini azaltacak şekilde altı kaba üstü incelir vaziyette halı kaydırmaz koydum ve eğimi yine bayağı azaldı ama halı kaydırmaz yetmedi şuan bulundukları akvaryum berbat oldu artık bir an önce geçirmeliyim yenisine bu da bir süre idare eder daha sonra ayarlattırırım şimdi şu halinin fotosunu çekim ve atayım gece de tamamen bitince atayım

sen miydin samet görmemişim seni. tanıdığa sormadın mı. buna kaplumbağa çıkacak nasıl çıkacak. komando eğitmiyoruz; kaplumbağa besliyoruz diye. elemanın vereceği cevabı tahmin ediyorum "eğitim şart" diyecek. :haha:

eğimli camları bana verdi ben evde silikonladım o zaman dank etti yarın yeni camları söylicem yapalım baştan da sonrada uğraşmayalım

rampayı 37 derece 30 cm uzunluğunda yaptırıcam (normalde 25 cmdi )

Sametcim akvaryumun genel fotoğraflarını ve bitinceki halini bekliyorum :) Çok geliştirmişsin kendini.

Bir an önce değiştirilmesi grekli. İş genel olarak güzel olmuş ama açı doğru olmayınca işe yaramamış.

bugün yeni üçgenleri aldım bakalım yapıştırdım kurumasını bekliyorum

Geri