Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Canım Kaplumbağlarım Yem yemiyor!

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Katılım
31 Ocak 2009
Mesajlar
124
Kaplumbağlarım yem yemiyor.Bende anlamadım bazen yiyorlar coqunluk yemiolar.Bence yemi görmüorlar gibi yem yememesinin sebebi nedir ve kapluşlarımın yemi görmesini nasıl sağlarım?
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
yemi görüyolardır zaten öyle bir farkedememe durumu olsa bile kokusunu çok iyi alabililer.. yem yememelrinin sebebi suyun soğuk olmasıdır çok çok büyük bir ihtimalle.. 24 derecenin altında metabolizmaları oldukça yavaşlar ve yem yememe gibi durumlar görülür uzun sürerse bu kış uykusuna yatma ya da akciğer enfeksiyonuna yakalanma ile sonuçlanabilir bu yüzden zaman kaybetmeden bir akvaryum ve ısıtıcı filtre vs edinmelisiniz o zaman yem yemeleri düzelecektir.. imkanınız varsa zaman kaybetmeden akvaryuma geçerseniz çok iyi olur..
 

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Katılım
31 Ocak 2009
Mesajlar
124
Aslında bende kaplumbağlarımı o plastik kapta bırakmak istemiorum.Ama alıncada Uv ısıqı ısıtııcısı filitresi fln... tam almak istiyorum.Simdilik suyu sıcak tutmak için neler yapabilirim ?Gündüzleri güneş gören biyerde dursa aksamlarıda ampul yaksam nasıl olur? :p
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
ampülün suyu ısıtması çok zor bu yüzden en mantıklısı ılık su takviyesi yapmak olacaktır.. ama ampülü de kullanın kuru alan için bir taş fln da koyarsanız daha iyi olur ampülü de taşı ısıtacak şekilde ayarlarsınız.. hiç değilse üşüdüklerinde kuru alana gelip ısınabilirler.. en azından şimdilik akvaryum ısıtıcı filtre ve lamba alabilirseniz iyi olur.. uv yi daha sonra da temin edebilirsiniz hatta kullanmasanız da eğer onun yerini tutan başka yöntemleri uygularsanız sorun olmayacaktır.. bu yüzden zaman kaybetmeyin derim şahsen akvaryum konusunda..
 

aydis_96

Yeni Üye
Katılım
18 Eki 2008
Mesajlar
2
ya bende fanusta besliyorum ama en yakın zamanda akvaryum alacam aralarından geçemiyor çok sevimli oluyor::D:D:D:
 

kaplumbağaa

Yeni Üye
Katılım
11 Eyl 2012
Mesajlar
2
Cvp: Canım Kaplumbağlarım Yem yemiyor!

benim kaplumbağalarımda da yem yemiyor. bugün veya yarın hemen bir akvaryum alıcam
 
Üst